• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 16:38

Fayans ve Seramik Yapıştırıcısı

Fayans ve Seramik Yapıştırıcısı

Fayans ve seramik yapıştırıcısı, inşaat iç ve dış mekânlarında; fayans, çini, seramik ve cam mozaiklerin duvarlarda ve yerde sıva veya şap uygulanmış yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır. Kolay hazırlanan ve uygulanan, yüksek stabilizeye sahip, özel çimento karışımı ve polimer katkılar içeren hazır bir karışımdır.

 

Fayans ve Seramik Yapıştırıcısı Nasıl Yapıştırılır?

 

Hazırlaması kolay olan karışım seramik, mermer, fayans, doğal taş ve tuğla için iç ve dış mekânların yer ve duvar uygulamalarında mükemmel bir yapışma sağlamaktadır. Karışımın uygulama yapılacak yüzeyi toz ve benzeri tutunmayı önleyici maddelerden arındırılıp temizlenmelidir. Satıhtaki bozukluklar uygulama öncesi tamir edilmeli ve çok emici sorunlu yüzeyler nemlendirilmelidir.

 

Ortalama yedi litre kadar su ile yirmi beş kilogramlık seramik yapıştırıcısı tercihen düşük devirli bir karıştırıcı veya mala ile topak kalmayacak şekilde ayarlanması yapılarak karıştırma işlemi gerçekleşmelidir. Hazırlanan malzeme karşımı yaklaşık 10 dakika dinlendirildikten sonra uygulama öncesinde bir veya iki dakika kadar daha karıştırma işlemi yapılmalıdır.

 

Hazırlanan yapıştırma harcı uygulama yapılacak bölgeye baskılı bir şekilde sürülmeli ve ardından kalınlığı yapıştırılacak malzemenin boyutlarına göre seçilmiş dişli çelik mala ile taraklanmalıdır.

 

Yirmi dakika kadar sonra, taraklanan harç üzerine yapıştırma işlemi tamamlanmalıdır. Uygulamanın yapıldığı yerde film bir yüzey oluşmuş ise o bölüm tekrar taranmalıdır. Donma durumuna karşı hazırlamış olduğunuz harcı, sağlıklı bir verim almak için üç saat içerisinde tamamen kullanmalıdır. Üç saatten sonra yapıştırma harcı verim açısından istenileni vermemektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.