• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

6 Mart 2019 11:18

Finişer Nedir?

Finişer Nedir?

Finişer nedir? İngilizce “finish” kelimesinden dilimize geçmiş ve “Finish” İngilizce anlamı olarak bitirmek anlamına gelmektedir. Sonuna -er eki alarak “finisher” olarak bilinir ve anlamı tamamlayıcı, bitirici olmakta ve Türkçe Finişer denilmektedir.

 

Finişer Nedir? Diye sorduğumuzda;

 

Beton, asfalt dökmeye yardımcı olan makinaya bu isim verilmektedir. Asfaltın düzleştirilmesi için kullanılmaktadır. Ham olan asfalt döküldükten sonra iyice sıkıştırılması ve düzleştirilmesi insan gücüyle pek mümkün değildir. Finişer bu konuda asfaltı oldukça kolay bir şekilde yere uyguladığı tonlarca ağırlık ile bunu sağlamaktadır. Pürüzsüz ve düz yolları sağlamaktadır.

 

Finişer Nedir? Nerelerde kullanılır?

 

Baraj, yol, hava alanı, stadyum yani aklınıza gelebilecek her türlü beton ve asfaltın kullanıldığı yerde kullanılması söz konusudur.

 

Finişer Nedir? Finisheri kimler kullanabilir?

 

Yasal zorunluluk olarak (G) sınıfı ehliyet istenmektedir. Bu ehliyetin içeriği gereği asfalta çıkacak lastik tekerlekli iş makinesi yeterliği verilmektedir. İstenilen işler hakkında yeterli bilgi ve tecrübe düzeyine sahip olmak ve makinenin genel bakımlarını uygulayabilmek bu makineleri kullananlar için istenilenlerdir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.