• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 14:15

Gayrimenkullerin Emlak Vergisi

Gayrimenkullerin Emlak Vergisi

Emlak vergisi alınan bir konutun toplam fiyatı üzerinden belli bir yüzdesinin devlete verilmesidir. Genelde vergi mükellefi olan insanlar birden fazla dairesi olanlar, birden fazla daire hissesine sahip olanlar, kira geliri ve faiz geliri gibi başka geliri olanlar vergi ödemekle hükümlüdür. Peki emlak vergisi ödemek isteyen vatandaşlar nerelere ödeme yapabilir? Gayrimenkullerin Emlak Vergisi ödemesi nasıldır?

 

Gayrimenkullerin Emlak Vergisi

 

Genelde konutun bağlı olduğu belediyeye ödeme yapmak zorundadırlar. Ancak konut şehir dışında veya daha uzak bir bölgede ise tüm belediyeler aracılığı ile PTT havalesi ya da belediyelerin banka hesap numaralarına vergi mükellefi adıyla havale yardımı ile ödemelerini gerçekleştirebilirler. Devlet her konuda kolaylık sağlamıştır.

 

Emlak Vergisini Ödemenin Kolay Yolları

 

Artık vatandaşlarımız belediyelerde sıra beklemek yerine daha pratik yolları öğrenebilir ve buna göre kendilerine zaman kazandırabilirler. Peki nedir bu yöntem ? Tabi ki de internet. Artık teknoloji yardımı ile ödemelerini internet üzerinden kolayca gerçekleştirebilirler. Bağlı oldukları belediyelerin ana sayfalarına girerek e-belediye linki yardımı ile sicil no ya da TC numaraları yardımıyla ödemeleri gereken tutarı görebilir ve daha sonrasında ödemelerini kredi kartı yardımıyla yapabilirler.

 

Sahip olduğumuz Gayrimenkullerin Emlak Vergisi isimli yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizlerin ihtiyaç duyduğu bilgi ve haberler doğrultusunda yayın listemizi güncelleyerek revize ediyoruz. Bu sebeple bizlere görüş ve düşüncelerinizi bildirerek yorum olarak yazmanızı rica ediyoruz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.