• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

27 Kasım 2018 13:20

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm devam ediyor!

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm devam ediyor!

İstanbul’un siluetinin yenilenmesi, altyapı imkanlarının düzenlemesi, daha düzenli konut yerleşimleri için ön ayak olan emlak konut projelerden biri olan Gaziosmanpaşa da kentsel dönüşüm devam etmektedir. Bu emlak konut projeleri öncelikle depreme daha dayanıklı, daha modern yapılardan oluşup, büyümekte olan İstanbul için önemli bir yatırımdır.

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından depreme dayanıksız ve daha önce içleri boşaltılmış durumda olan  binaların yıkım işlemi yapılıyor. Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan 11 katlı ve 2 katlı binalar, yerlerine yenileri yapılmak üzere kentsel dönüşüm projesi kapsamında iş makineleri tarafından yıkıldı. Yıkımı yapılan evlerin yerlerine yenilerinin yapılmasının 24 ay süreceği planlanıyor. Vatandaşların mağdur edilmemeleri için bu süre minimuma indirilmeye çalışılıyor.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta deprem konusunda vatandaşları uyardı ve uyguladıkları proje hakkında şunları söyledi; “Depreme dayanıklı güvenli yapıların oluşabilmesi için çalışmalarımız hızla devam ediyor, şu anda yıkımını yaptığımız binaların uzun zamandır anlaşmasını yapmak üzereydik. Bu binada da 30 hane oturuyordu. Normalde üst kottan bakıldığında 4 katlı bina olması gerekiyorken teşekkülde eğimden dolayı 11 kat mevcut. Burada yaşayan 30 ailenin hepsiyle anlaştık. İnşallah, çok hızlı bir şekilde temel atılması suretiyle Bağlarbaşı Mahallesinin 1’inci etap çalışmalarını başlatmış olacağız. Buradan ayrılan vatandaşlarımız kiraya çıkıyorlar, onların kira işlemlerini başlatıyoruz. Nakliye paralarını da veriyoruz. Anahtar teslim hale gelinceye kadar kira ödemelerini yapıyoruz. Mayıs ayı içerisinde temeli atılacak Bağlarbaşı Projemizde 1500 konut yer alacak ve İnşaat başladıktan 24 ay içerisinde de hak sahiplerine teslim etmiş oluyoruz.”

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.