• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

10 Şubat 2019 15:56

Gelibolu ve Lapseki’deki Arsa Fiyatlarında Artış

Gelibolu ve Lapseki’deki Arsa Fiyatlarında Artış

Gelibolu ve Lapseki’deki Arsa Fiyatlarında Artış

 

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun yaptığı açıklamada “Gelibolu ve Lapseki’deki arsa satışlarının fiyatlarının arttığını” belirtti. Bu artışın en büyük sebebininse Gelibolu ve Lapseki’nin lokasyon olarak Çanakkale Boğazı’nda yer almaları.

 

Çanakkale Boğaz köprüsünün güzergahının ne yönde olacağı konusunun netleşmesinin hemen arkasından, özellikle bölgenin yakınındaki lokasyonların fiyatlarında ciddi bir artış gözlendi. Bu durumdan sonra Gelibolu ve Lapseki arsa ve arazi fiyatları tam tamına 3 katına yükseldi. Hal böyleyken civar bölgeler ve belirtilen lokasyonlardaki yaşayan halk haberden sonra satışlar yükseleceği için ellerindeki gayrimenkulü bekletme kararı aldı. Çanakkale Boğaz Köprüsü dahilinde yapılması planlanan Kınalı-Çanakkale – Savaştepe otobanı projesi haberi beraberinde emlak sektörü büyük bir hareketlilik yaşadı.

 

Gelibolu ve Lapseki’nin İkinci Baharı

 

Çanakkale Bölgesi’nde yer alan ve otobanın geçeceği lokasyonla ilgili Altın Emlak Genel Müdür’ü bölgeyle ilgili şunları söyledi.”Gelibolu ve Lapseki şuna ikinci baharlarını yaşayacakları lokasyondalar. Buna bağlı olarak bölgedeki tüm gayrimenkullerin hızlı bir şekilde el değiştirmeye başladığını ifade etti.” Hakan Erilkun sözlerine şu şekilde devam etti, ” Gelibolu’daki arazilerin metrekarelerinin 250 tl ile 1000 tl arasında değişilik gösteriyor dedi. Lapseki’de ise metrekare başına düşen rakamların 150 tl ile 750 tl arasında farklılık yaşadığını belirtti. Erilkun sözlerine Gelibolu ve Lapseki’deki gayrimenkullerin, bu haber sonrasında bir hafta içinde 2 kere el değiştirdiği birisini aktararak son verdi.

 

Bölgedeki Daire Fiyatlarında da Büyük Yükseliş

 

Yapılması planlanan ve Çanakkale Boğaz’ını da kapsayan otoban projesi sonrasında arsa ve arazi fiyatları yükseliş yaşadı. Fakat bununla birlikte belirtilen lokasyonda bulunan Gelibolu, Lapseki, Çan ve Yenice ilçelerindeki daire fiyatları da bu durumdan etkilenerek büyük bir yükseliş yaşadı.

 

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, “100 metrekare alana sahip olan yeni bir konutun Gelibolu’da ortalama satış değerinin 120.000-130.000 TL, Lapseki’de 140.000 – 160.000 TL, Çan’da 100.000 – 110.000 TL, Yenice’de ise 80.000 – 100.000 TL civarında olduğunu, ikinci el bir konutun ortalama satış fiyatının ise 60.000 TL – 100.000 TL arasında değişiklik gösterdiğini ifade ederek”, bu bölgeden konut almak isteyenleri de bilgilendirmiş oldu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.