• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

14 Mart 2019 15:43

Günlük ve Yıllık Kiralık Daire Hakkında

Günlük ve Yıllık Kiralık Daire Hakkında

Günlük ve Yıllık Kiralık Daire; Günümüzün yatırım ve kar amaçları doğrultusunda otel fiyatlarının fazla olması dolayısıyla insanlar evlerini günlük yada haftalık kiralama yaptırmaktadır. bu şekilde aylık sözleşmeli kiracı gelirinden daha fazla gelir kazanılmaktadır. Bunu yapan kurum ve kuruluşlarda gün geçtikçe artmaktadır. Bunun yanı sıra evler süresiz şekilde, aylık olarak bedel alınarak da kiraya verilir. Günlük ve Yıllık Kiralık Daire toplum içerisinde çok sayıda kişi tarafından ihtiyaç duyulan bir seçenektir. Özellikle de geçici olarak bir yerden bir yere göç etmiş kişiler için daha gereklidir. Eski zamanlar ev kiralamak, kiracılar tarafından olumsuz sonuçlar ortaya çıkartabiliyordu ve bazı haklarını kullanamıyorlardı. Ev sahipleri bu konuda daha baskındı.

 

Son yıllarda çıkartılan Günlük ve Yıllık Kiralık Daire sözleşmesi sayesinde bu tip sorunların oluşması engellendi ve ev sahipleri kiracılarını istedikleri zaman evden çıkartamaz oldular. Genel olarak yıllık olarak yapılan sözleşme içerisinde, aylık ödenecek olan miktarlar da belirtiliyor. Kiracılar ödemelerini bankalardan yaparak makbuz alıyor ve böylece hakları korunmuş oluyor. Tabi bunların yanında daha uzun süreli kira sözleşmeleri de vardır. Bunlarda yukarıda bahsettiklerimizin yanında kira zam oranı da belirtilmektedir. Günlük ve Yıllık Kiralık Daire zam oranı ile de daha sonraki yıl yapılacak kira zam miktarı belirtilmiş olur.

 

Günlük ve Yıllık Kiralık Daire Sözleşmesi neden önemlidir

 

Günlük ve Yıllık Kiralık Daire sözleşmesi karşılıklı olarak imzalandığı için sürekli olarak zam yapma ya da kiracıyı nedensiz yere evden çıkartma gibi sorunlar da ortadan kalkıyor. O yüzden en baştan ev sahibi ile  kira kontratı yaparken dikkat edilecek hususlar vardır. Bu hususlara uygun bir şekilde yapıldığında her türlü yasal haklarınız eliniz de bulunmuş olur. Öncelikle tabi sizi zor durumda bırakacak sorunlardan kurtulmuş olursunuz. Tabi yine sorunla olmayacak diye bir şey diyemeyiz ama en azından oluşabilecek sorunların önüne geçmeye çalışabiliriz. Kiralık daire sözleşmesi ile kafanız rahat bir şekilde sözleşmeniz bitene kadar evinizde oturursunuz.

 

Günlük ve Yıllık Kiralık Daire için söylenebilecek çok daha önemli konular vardır. Bu hem kiracıların hakları hem de ev sahiplerinin hakları noktasında ortak bir  noktada buluşturmak ve yasal çerçevede güvence altına almak olmalıdır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.