• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

12 Mayıs 2019 11:45

Hayalet takipçi ne demek?

Hayalet takipçi ne demek?

Hayalet takipçi ne demek? “Hayalet takipçi” deyimini bilse bilse en iyi bizim Instagram’cılar bilir.

Kısaca anlatmak gerekirse; hayalet takipçi sizi takip eden, fakat hiç bir etkileşim sağlamayan takipçilerdir. Bu kişiler Instagram ahalisi tarafından pek sevilmezler. Bu da “Madem beğenmiyorsun kuzum, neden takip ediyorsun?” gibi bir soru doğurur. Bir diğer neden ise; hayalet takipçinin fotoğrafı araklayıp, kendi profilinde yayınlama olasılığıdır. Bu kişilerin profilleri genelde korumalı* olur. Bahsi geçen kişi fotoğrafın kaynağını belirtmez. Instagram üzerinde zaman geçirenler doğal olarak bu durumdan hoşnut değiller.

Altını çizerek belirtmek istiyorum: Hayalet takipçi fotoğraf araklayan kişi değildir.

Hayalet takipçi/kullanıcı tabiri sadece Instagram için geçerli değil. Sadece bu kavramın en çok dile getirildiği mecra Instagram. Her sosyal medya için geçerli bir kavram. Akif olmayan, beğenmeyen, yorum yapmayan, paylaşım yapmayan kişilere hayalet kullanıcı diyebiliriz.

Hayalet takipçi ne demek? hayalet kullanıcı nasıl anlaşılır?

Takipçi sayınız 500’ün altında ise, bu kolayca farkedilebilir. Fakat binlerce takipçiniz var ise bunu kontrol altına almak zor olacaktır.  Bunun için de önerim InstaFrManager adlı iPhone uygulaması.  Son 40 fotoğrafınıza sayıları ile kim beğenmiş, kim yorum yapmış gösteriyor. Uygulamadan takip ettiğiniz kişileri yönetebiliyorsunuz. “Kesinlikle indirmelisiniz!” diyebileceğim bir uygulama değil maalesef. App Store’da $1.99. Bir kaç güncelleme yaparlarsa, topluluk yöneticileri (ör: igers toplulukları) için fena değil.

  

*Korumalı Hesap: Profilin içeriğini görmeniz için takipçisi olmanız gereken hesaplardır. Profil sahibi sizin takibinizi onaylamadan içerikleri göremezsiniz. Twitter’daki “korumalı hesap”, Instagram’da da mevcut.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.