• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

14 Şubat 2019 15:46

İnşaat Kullanılan Kimyasallar Nelerdir?

İnşaat Kullanılan Kimyasallar Nelerdir?

Türkiye’de son dönemlerde ciddi oranda konutlaşma yaşanmaktadır. Konutlaşmada belirli süreç vardır. Bu süreçler, temel açma, iskele, beton ve diğer durumlardır. Konut yapımı için bunların belirli süreçleri vardır. İnşaat işlemleri bu sürece göre yapılır. İnşaat yapımında belirli ürünler ve bu ürünlerin karışımları, kimyasalları bulunmaktadır. İnşaatta kullanılan kimyasallar vardır.

 

İnşaat Kullanılan Kimyasallar Nelerdir?

 

Bu kimyasallar kimi zaman inşaat malzemeleri ile karıştırılarak verilmektedir kimi zaman ise sade olarak inşaatta kullanılmaktadır. Kullanılan kimyasallar ise Berilyum gelmektedir. Yüksek oranda ısı emebilme özelliği nedeniyle inşaat sektöründe sık tercih edilen bir elementtir. İnşaatlarda kullanılan katkı maddeleri betonun oluşmasını sağlamaktadır. İnşaat alanında kullanılan beton inşaat sektörünün olmazsa olmazıdır. Betonun oluşmasında kullanılan çimento belirli kimyasal bir yapı içerir.

 

Betonda Bulunan Kimyasal

 

Çimentonun kısa sürede donması ve çok sağlam olması içerisindeki kimyasal karışımlara bağlıdır. İnşaat alanında kullanılan bir diğer kimyasal içeriği ise inşaat oluşturan çelik kolonları sağlam olması için kullanılan iterbiyum maddesidir. Bu kimyasal paslanmaz çeliğin dayanıklılığını, tanecik inceliğini ve diğer mekanik özelliklerini iyileştirmede etkin olarak kullanılmaktadır. Kimyasalların dünya genelinde kullanılması oldukça yaygındır.

 

 

İnşaat sektörü gelişen ve değişen bir yapısı vardır, konu alanında esas ise sağlamlıktır. Bu sebepler kimyasallar inşaat kullanılan kimyasallar olarak belirtilmektedir. İnşaat alanında kullanılan iskele dışında ki tüm kullanılan ürünlerde kimyasal maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler sıva, boya ve fayans gibi birçok işlemin yapılmasında kullanılmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.