• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 15:03

İnşaat Reklamında Kullanılan Argümanlar

İnşaat Reklamında Kullanılan Argümanlar

Tüm sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de kalite kadar pazarlama da önemlidir. Hayata geçirilen projelerin tanıtımının ve reklamının hazırlanması aşamasında bazı argümanların dikkate alınmasında fayda var. Bir inşaat reklamı hazırlanırken öncelikli argüman hedef kitlenin çok iyi belirlenmesi olmalıdır. Sosyal ve ekonomik standartların farklı olması nedeniyle projenin hangi sosyo-ekonomik düzeye hitap ettiğinin çok net olarak belirlenmesi ve reklamın da o kitleye hitap edecek şekilde hazırlanması gereklidir. Peki İnşaat Reklamında Kullanılan Argümanlar nelerdir?

 

İnşaat Reklamında Kullanılan Argümanlar

Çeşitli reklam firmaları inşaat reklamı üzerine uzmanlaşmış olabilir. Ancak yine de reklam firması tercihinde bulunurken bazı talepler net olarak konuşulmalıdır. En önemli argüman her ne kadar hedef kitlenin çok iyi belirlenmesi olsa da reklamın etkileyici bir slogan üzerine kurgulanması ve bu slogan çerçevesinde reklam senaryosunun hazırlanması önem arz eder.

 

Öyküleme yapmak yerine sadece projeye konu olan yapıların dikkat çeken yönlerinin ön plana çıkarılmasında fayda var. Akılda kalıcı bir reklam hazırlamanın öncelikli şartı projeye dair çok sayıda bilgi verilmesi yerine sadece birkaç anekdotun öne çıkarılmasıdır. Böylece hedef kitleyi etkilemek senaryo ile mümkün hale gelebiliyor.

 

Etkili bir reklam için

 

Başarılı bir inşaat reklamı ortaya çıkarabilmek için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu hususlar arasında başarılı bir kurgu çalışmasının önemi büyüktür. Kurgu ile projenin civarında yer alan muhitin özelliklerine de değinilebiliyor. Aynı zamanda yapıların izleyici tarafından daha çarpıcı ve etkileyici bulunması sağlanabiliyor. Bunları sağlamak adına örnek reklam çalışmalarına göz atabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.