• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

14 Şubat 2019 15:19

İnşaat Ruhsatı Almak İçin Gerekli Belgeler

İnşaat Ruhsatı Almak İçin Gerekli Belgeler

İnşaat ruhsatı, bir inşaatın yapımına başlanabilmesi için gerekli izinlerin genel adıdır. Öncelikle belediyeden bu konuda izin almak ve bu izni ruhsata işlenmiş olarak sağlamak gerekir. Belediyelere inşaat ruhsatı için başvuruda bulunduğunuzda çeşitli belgeler istenmektedir. Bu belgeler, genelde her yerde aynıdır; fakat özel durumların olduğu alanlarda belediyelerin farklı belgeler isteme yetkisi de vardır. Peki İnşaat Ruhsatı Almak İçin Gerekli Belgeler nelerdir?

 

İnşaat Ruhsatı Almak İçin Gerekli Belgeler

 

İlk olarak inşaat ruhsatı almak için bir dilekçe doldurmak gerekir. Bunun için hazır dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz. Ardından tapunun aslını ve fotokopisini vermeniz gerekmektedir. Daha sonra çap belgesi, ardından da imar durumunu bildiren belgeyi iade etmeniz gerekir.

 

Ruhsat için gereken belgelerin toplanması

 

İnşaat için hazırlanan röperli kroki ve aplikasyon krokisi ve harita bürosundan alınacak olan kotlu krokiye de ihtiyacınız olacaktır. Harita bürosundan kotlu kroki almak için belediye ile iletişime geçebilirsiniz. İnşaat ruhsatı için gereken belgelerden birisi de zemin etüt raporudur. Ardından inşaat için hazırlanan projelerin bazılarını belediyeye iletmeniz gerekir. Bunlar; elektrik projesi, mimari proje, tesisat projesi, statik projeler, dış bağlantı projeleri olarak sıralanabilir.

 

Sizler de İnşaat Ruhsatı Almak İçin Gerekli Belgeler başlıklı yazımız ile ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşmak isterseniz yorum yazmayı lütfen unutmayın. Farklı konu başlıkları ve zengin içeriğimiz ile haberlerimiz devam edecektir. İyi okumalar dileriz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.