• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 12:56

İnşaat ve Çevre Hakkında Bilgilendirme

İnşaat ve Çevre Hakkında Bilgilendirme

Yaşadığımız ortam ve kullanmadığımız doğal alanların devamı ve sağlıklı bir şekilde nesillerini devam ettirmeleri için insanlar olarak doğaya ve çevreye karşı son derece saygılı olmalıyız. Özellikle doğaya verdiğimiz zararlar kısa zaman içerisinde düzelmemekte ve bunun sonucunda bizlerde etkilenmekteyiz. İnşaat atıkları ve ya inşaat yapımı sırasında çevreye ve doğaya verilerek inşa edilen yapılar her ne kadar bizim için yaşam alanları oluştursa da doğa için bazen mezar olabilmektedir. Bu şekilde doğaya zarar verilirken aynı zamanda çevreye de zarar verilmekte ve etrafımızda ki insanlardan bundan etkilenmekte.

 

Bu tür üzücü ve rahatsız edici olayların yaşanmasını engellemek için inşaat projesine önem verilmelidir. Önem kadar inşaat ve kazı atıklarının doğru bir şekilde doğaya bırakılması da önemlidir.

 

İnşaat Atıklarının Değerlendirilmesi

 

Son yıllarda inşaat atıklarının rahatsız edici bir şekilde kullanılmayan arazilere bırakılması ve çevreye zarar vermesi üzerinde cezalar kesilse de yeterli olmamaktadır. Bu yüzden inşaat ve çevre hayatının olumsuz etkilenmemesi için belediyeler inşaat atığı olan molozların değerlendirilmesi geri dönüşüm birimleri kurmuşlardır.

 

Bu sayede molozlar çevreye zarar vermek yerine faydalı olmuştur. Yine aynı şekilde şantiye sahasının geniş yer kaplaması inşaat malzemelerinin gelişi güzel kullanılması gerekmektedir. Bölge trafiğini olumsuz etkileyecek şekilde inşaatın yapılması toplumu da olumsuz etkilemekte. İnşaat ve çevre uyumlu bir şekilde yapılmasına olanak varken üzücü ve zarar verici şekilde davranmak doğaya ve insanlara zarar verir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.