• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

10 Şubat 2019 12:32

İnşaatlarda Atık Su Tesisatı

İnşaatlarda Atık Su Tesisatı

Doğa da sürekli olarak işleyen bir ekosistem vardır. Bizler ne kadar modern hayat içerisinde bunları fark etmesek de sürekli olarak bu döngü devam eder. Doğar yaşar ve ölür. Hayatın ve doğanın tüm süreçleri en kısa şekilde böyle tanımlanır. Bizlerde doğanın bir parçasıyız ve için yaşadığımız yapılar da bu sistemin bir parçası. Bu nedenle yapılarında kendi içerilerinde bir sistemleri bulunmaktadır. Biz binaların tesisat kısmını bunun en önemli bir parçası olduğunu kabul ediyoruz.

 

İnşaatlarda Atık Su Tesisatı

 

İnşaatlar da önce kullanılabilir su, su tesisatı ile konutlara taşınır, kullanılır ve atık su haline gelir. Bu nedenle inşaatlarda atık su tesisatı binaların boşaltım sistemi gibidir ve bu yüzden oldukça önemlidir. İnşaat sırasında doğru bir şekilde yerleştirilen atık su tesisatı binayı uzun yıllar idare etmeli.

 

Aksi takdirde konutların yaşam alanı olarak kullanılması sırasında oluşacak bir sorun insanları rahatsız ederken binanın iskelet yapısına betonarmesine zarar verebilir.

 

Atık Su Tesisatı Uygulanışı

 

İnşaat safhasında döşenen atık su boruları binanın alanına, metrekaresine göre uygun çapta döşenmeli ve atık su miktarını kaldırabilecek büyüklükte olmalı. Belirli bir eğimde olması suyun hızlı bir şekilde tahliye olmasını sağlarken borularda tıkanıklık olma ihtimalini daha düşük miktarlarda tutar. İnşaatlarda atık su tesisatı kısmının en önemli noktası olan toplama boruları doğru bir eğimle döşenmeli ve kanalizasyon kanalı doğru bir şekilde bağlamalıdır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.