• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

8 Ocak 2019 20:53

İnşaatlarda Isıtma Yöntemleri

İnşaatlarda Isıtma Yöntemleri

Sıcak havalarda serinlemek için çok fazla harcama yaparız. Isınma için daha çok harcama yapmaktayız ve kış aylarında ısınma için büyük bütçeler ayırırız. Durum ne olursa olsun ısınma ve ya serinlemek için yaşanılan mekânda önce ısı yalıtımın yapılması lazım. Isı yalıtımı yapıldıktan ısınma ve serinleme işlemlerinde daha fazla verim elde edilir.

 

Isıtma Seçenekleri

 

İnşaatlarda ısıtma yöntemleri için daha fazla harcama yapıldığı maliyetleri düşürmek ve ya daha fazla verimli kullanmak adına birçok farklı teknik ve model geliştirilmiştir. Kullanılan yakıt tipine bağlı olarak bu seçeneklerde daha da artmaktadır. İlk olarak en sık kullanılan katı yakıt olan kömür ile ısınma için inşaatların buna uygun yapılmasıdır. Ancak şehirleşme ve apartman hayatının artması bu yöntemi uygun bulmamakta ve çok fazla kullanılmamaktadır.

 

Diğer bir yöntem ısı sıvı yakıt petrol ürünleri ile ısınmaktır. Bu yöntemde sobaya ve kömüre göre her ne kadar iyi olsa da hava kirliliğini çok fazla arttırdığı belediyeler tarafından yasaklanmaya başlanmıştır.

 

Sonuncu olarak en iyi yöntem doğal gazdır. Doğal gaz yöntemi daha sağlıklı ve temiz olması ile çok kullanılmakta ve teşvik edilmektedir. Merkezi sistem yerine bireysel sistem ve kombiler aracılığı ile kullanılması, yerden ısıtma yöntemine daha uygun olması hem kullanım açısından hem de maliyet açısından büyük avantaj sağlamakta ve inşaatlarda ısıtma yöntemleri arasından en çok kullanılan seçenek olmuştur.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.