• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 16:41

İnşaatta Kullanılan Malzeme Ve Kimyasal Çeşitleri

İnşaatta Kullanılan Malzeme Ve Kimyasal Çeşitleri

Türkiye bölgesinde konut devi olan bir ülkedir. Bölgesinde her bütçeye hitap eden konutlar yapılmakta ve bulunmaktadır. Bu yapıların sağlam ve deprem dayanıklı olması en önemli şarttır. Ülkemiz bulunduğu coğrafi bölge gereği deprem kuşağında yer alan bir ülkedir. Ülkemizde geçmiş yıllarda yaşanan depremlerde can ve mal kayıplarının yaşanmasının en büyük nedeni çürük ve çarpık yapılaşmadır. Peki İnşaatta Kullanılan Malzeme Ve Kimyasal Çeşitleri nelerdir?

 

İnşaatta Kullanılan Malzeme Ve Kimyasal Çeşitleri

 

Bu sebeple bu konuların son bulması, olası depremlerde can kayıplarının yaşanmaması ya da en aza indirgenmesi amacıyla ülke genelinde başlatılan kentsel dönüşüm projesi bu duruma çözüm getirmeyi amaçlamaktadır. Bu sebeple inşaat yapımında kullanılan malzemeler vardır.  Bu malzemelerin dışında yapılan inşaatın sağlamlaştırılması amacı ile olan inşaatta kullanılan kimyasallar bulunmaktadır.

 

İnşaat Yapımının Olmazsa Olmazları

 

İnşaat yapımı için demir, çimento, kum, iskele ve kalıp gibi bilindik malzemeler dışında beton için inşaatta kullanılan kimyasallar vardır, bu maddeler inşaat yapımında önemlidir. İnşaat yapımında açılan temel, kullanılan demirin kalınlığı ve çimentonun önemi çok fazladır. İnşaat yapımında birçok kimyasal madde bulunmaktadır.

 

İnşaatta kullanılan kimyasallar arasında yer alan bu ürünler betonun kısa ve sağlam bir şekilde donmasını sağlamaktadır. Bu maddelerin kullanımını bilen kişiler tarafından yapılması uygun görülmektedir. İnşaatlarda kullanılan kimyasalların miktarlarını ayarlamak ta çok önemlidir. Betona dökülen kimyasal dışında sıva ve fayans yapımında da kimyasal ürünler kullanılmaktadır. İnşaatlarda Kimyasal Madde, kullanım sürecini de artırmaktadır. Kimyasal ürün dışında inşaatlarda kullanılan kumun ve demirin özeliği inşaatın sağlamlığını belirlemektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.