• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

11 Şubat 2019 13:07

İnternet Sitelerinde Emlak Sektörü

İnternet Sitelerinde Emlak Sektörü

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte iş alanlanların da da büyük bir gelişme yaşandı. Akıllı cihazların kullanımı sayesinde internet artık evimizde işimizde yolda kısacası her yerde bizimle birlikte. Bu gelişen süreçten emlak sektörü de üzerine düşen payı aldı. Peki İnternet Sitelerinde Emlak Sektörü nasıl?

 

İnternet Sitelerinde Emlak Sektörü

 

Sektörde önceden gayrimenkul satın almak ve kiralamak isteyen kişiler emlak danışmalarından yardım alıyorlar. Eğer olmazsa gazeteye ilan veriyorlardı. Bu durum gayrimenkulün alım satım veya kiralama sürecini uzattığı gibi güvenilir olma özelliğinden de hayli uzaktı. Kısıtlı ilana ulaşabiliyor olmak bu sektörün kanayan yarası haline gelmişti.

 

Şimdilerde durum çok daha farklı bir hal aldı. Büyüyen ve gelişen internet kullanımı sayesinde artık emlak siteleri işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Emlakçıların ilanlarını yayınlayabildiği, alıcı ve satıcıların güvenebilecekleri bu mecralar gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kattı. İstediği her yerde binlerce ilana ulaşabilen kullanıcılar bu durumdan oldukça hoşnut. Digital House Hunt’ın hazırlayıp yayınladığı arama motoru raporlarında Ev arayan kullanıcıların %90’ının ilan aramak için internete girdiği belirtilmiş. Raporda ev satmak isteyen gayrimenkul sahiplerinin ise %50’sinin interneti tercih ettiği bilgiler arasında yer alıyor. Son dört yıl içerisinde internet üzerinde gayrimenkul aramalarının %250 gibi büyük bir artış yaşadığı saptanmıştır.

 

Çoğu sektör gibi emlak sektörünün internetin yaygınlaşmasıyla birlikte gelişmesinin en büyük sebeplerinden birisiyse güven. Kullanıcılar aradıkları ev veya iş yeri için yaptıkları aramalarda videolu veya fotoğraflı ilanlara kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Dolayısıyla satın almayı veya kiralamayı düşündükleri gayrimenkulün tüm özelliklerini rahatlıkla görüntüleyebiliyorlar. Sokak sokak gezmekten daha konforlu ve rahat olan bu yöntemde, binlerce ilana ulaşmak artık bir tık ötenizde. Alıcı satıcı ve emlakçıyı bir araya getiren emlak portalları gelişmiş arama kriterleri sayesinde sizi yormadan hedefe en kısa yoldan ulaştırıyor.

 

Sosyal medyanın kaydettiği ilerlemeyle gayrimenkul sektörü, ev arama ilan, verme işlemlerini de görsel ve bilgi anlamında da oldukça eğlenceli bir hale büründürüyor. bunun yanında sosyal medya aracılığıyla yapılan konut paylaşımları sektörün resmi duruşuna yeni bir hava katıyor ve daha fazla kişiye ulaşma imkanını da beraberinde getiriyor. Emlak sitelerinde ilan detaylarına da rahatlıkla ulaşabilen kullanıcılar, beğendikleri gayrimenkulün lokasyonu hakkında kapsamlı bilgilere ulaşarak kafalarındaki soru işaretlerini de en aza indirebiliyorlar.

 

Bütün bunları göz önüne alarak gelişen teknoloji beraberinde sizler de uluslararası emlak portalımız www.turkiyeduysun.com sitesini ziyaret ederek, sadece Türkiye’deki değil yurt dışındaki gayrimenkul ilanlarına ulaşabilirsiniz. Detaylı arama ve kullanıcı dostu ara yüzümüz vasıtasıyla hiç şüphe duymadan en güncel ilanlar artık sadece bir tık uzağınızda.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.