• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

7 Şubat 2019 20:20

İnternet Üzerinden Tapu İşlemi Gerçekleşir Mi?

İnternet Üzerinden Tapu İşlemi Gerçekleşir Mi?

E-Devlet şifresini bugün bölgelerinizde ana PTT Merkezlerinden küçük bir ücret karşılığı temin etmeniz öncelikli olarak atmanız gereken ilk adım olmalıdır. İnternet üzerinden E-Devlet şifresini kullanarak gerçekleştirmek istediğiniz işlem önceliğine göre yapılır. Devlet hizmetlerinin verildiği internet sitesinden gerekli adımları uygulayarak sonuçları görmeniz ve takip etmeniz web sitesi uygulamasınca mümkün olmaktadır. Peki İnternet Üzerinden Tapu İşlemi Gerçekleşir Mi?

 

İnternet Üzerinden Tapu İşlemi Gerçekleşir Mi?

 

İnternet üzerinden taşınmaz bilgilerimiz öğrenmek için girdiğimizde kendimize ait gayrimenkullerin listesini görebilir, nerede bulunduğu, hangi şeklide tahsis edildiği, kat mülkiyetli olup olmadığı gibi tapu işlemleri hakkında bilgilere kolay ulaşabilirsiniz.

 

Hangi İşlemleri Yapabiliriz?

 

Bilgi verilmesi işlemini telefon hizmeti ile de destekleyen siteye telefon numaranızı bırakmak yeterli olacaktır. Kadastro Müdürlüğü taşınmazla ilgili her işlem sırasında bilgilendirme amacıyla telefona ileti göndermektedir.

 

Harç işlemleri için de harç miktarlarını öğrenmek, ön form doldurmakla mümkün bulunurken, e-devlet aracılığıyla taşınmazlar hakkında beyan vermekte hizmetler arasında yer almaktadır.

 

Tapu Müdürlüklerinin kendi sitesinde ise önceden randevu talebinin yerine getirilmesi için giriş yapmak yeterli olup, tapu işlemlerinin gerçekleşebilmesi için randevu sisteme otomatik olarak işlenmektedir.

 

İnternet takip hizmeti ile bugün pek çok kamu hizmeti yaygın olarak sunulmaktadır. Bizler de bu takip hizmetleriyle yani İnternet Üzerinden Tapu İşlemi Gerçekleşir Mi sorusuna cevap bulmaya çalıştık. Gerekli olan işlemleri ve aşamaları sizlere sunduk.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.