• iletisim@turkiyeduysun.com
 • 03522481651

HABER DETAYI

2 Şubat 2019 15:58

İstanbul Kentsel Dönüşüm Hakkında

İstanbul Kentsel Dönüşüm Hakkında

İstanbul Kentsel Dönüşüm Metropol olarak nitelendirilen İstanbul’da, son yıllarda dönüşüm kapsamında ciddi anlamda bir çalışma söz konusudur. Şehrin birçok bölgesinde mevcut olan eski binalar yıkılıp; yerine son teknolojiden yararlanılarak, modern bir yapıya sahip binalar inşa edilecektir.

 

İstanbul Kentsel Dönüşüm çalışmaları sadece eski binaların yıkılıp, yerine yeni binalar inşa etmek değildir. Bu çalışma ile dayanıksız, sağlam olmayan sağlıksız binaların yerine depreme dayanıklı modern binalar inşa edilmektedir.

 

İstanbul kentsel dönüşüm kapsamında yenilenecek 18 ilçe:

 

 1. Ataşehir,
 2. Bağcılar,
 3. Bahçelievler,
 4. Güngören,
 5. Maltepe,
 6. Kartal,
 7. Sultangazi,
 8. Ümraniye,
 9. Zeytinburnu,
 10. Tuzla,
 11. Esenler,
 12. Bakırköy,
 13. Bayrampaşa,
 14. Pendik,
 15. Sarıyer,
 16. Avcılar,
 17. Büyükçekmece,
 18. Kadıköy

 

Kentsel Dönüşüm çalışmalarında evinizin yıkılıp, yeniden inşa edilmesi sürecinde mağdur olmamanız için bakanlık size kentsel dönüşüm kredisi sağlamaktadır. Bu kredi gerek konutlar için, gerekse iş yerleri için size verilebilir. Ayrıca kiracı iseniz ve kentsel dönüşüm çalışması kapsamında taşımak mecburiyetinde kalıyorsanız, bakanlık size kira yardımı da yapabilir.

 

Sizlere İstanbul Kentsel Dönüşüm ve türevleri şeklinde sunacağımız yazılarımız devam edecektir. En güncel bilgileri anında sizlere bildirmek amacıyla ekip arkadaşlarımız giderek alanında uzmanlaşmaktadır. Bu tarz yazı, sohbet, söyleşi ve makalelerden haberdar olmak ve devamlılığını istemek için lütfen bize yazın. Yorumlarınız bizim için çok değerli.

 

Sadece bilgi almak için değil önemli gördüğünüz konular hakkında sizler de gönüllü editörümüz olabilirsiniz. Spor, sağlık, günlük yaşam, moda ve benzeri aklınıza gelecek her türlü başlık altında yazılarınızı bizimle ve tüm Türkiye ile paylaşabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.