• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

24 Ocak 2019 21:49

İzolasyon Malzemeleri Nelerdir?

İzolasyon Malzemeleri Nelerdir?

İzolasyon Malzemeleri Nelerdir? Yapı sektörü çağın yeniliklerine uyum sağlayarak artık eski yapı sistemlerine göre daha güvenli, konforlu ve ekonomik bir şekilde yapılmakta. İnşaatlar artık tasarım aşamasında bir takım özellikler ile standart olarak çizilmekte. Standart özelliklerin başında hiç şüphe yok ki izolasyon malzemeleri gelmektedir. Isı izolasyon malzemeleri, Su izolasyon malzemeleri, Ses izolasyon malzemeleri içerisinde kategorilere ayrılır.

 

İzolasyon malzemeleri yapılarda ısı, ses ve su yalıtım olarak kullanılmaktadır. Bazı belediyeler tarafından ısı izolasyonu zorunluk kılınmakta. Bu izolasyon malzemeleri yapıları daha estetik ve konforlu kılmakla beraber ekonomik yönden de avantaj sağlamaktadır.

 

Isı, Su, Ses İzolasyon Malzemeleri Nelerdir?

 

Bu üç farklı izolasyon türü kendi araların da farklı modellere ayrılmaktadır. Isı izolasyon malzemeleri; Taş yünü, EPS, XPS, Cam yünü, Genleştirilmiş Metal levhalar, Cam köpüğü, Fenal köpüğü gibi ürünler bulunmaktadır. Su izolasyon malzemeleri sıvı bazlı ürünler, özel reçineler bulunmakta. Ses izolasyon malzemeleri ise duvar panelleri ve özel süngerler kullanılmakta. Bu izolasyon malzemeleri yeni modern binaların birçoğunda görülebilir. Yapıları hiçbir zararı bulunmamakta ve daha iyi yapılar sunmakta.

 

Binalara nefes aldıran, izolasyon malzemeleri yapılara yük getirmez. Isı, su ve ses yalıtımı yapılarak binalar dış etkenlere karşı daha dirençli olabilmekte. Kalabalık ve gürültülü şehir ortamında ses yalıtımı binalara rahatlık katmaktadır. Yapılar inşaat halinde iken uygulanabildiği gibi eski yapılara da bu izolasyon malzemeleri uygulanabilir. Birden fazla firma ve model ile her kesime hitap eden İzolasyon malzemeleri her binaya, yapıya uygulanabilir.

 

Isı izolasyon malzemeleri, Su izolasyon malzemeleri, Ses izolasyon malzemeleri evlerimizi, apartmanlarımızı korur ve tasarruf sağlar.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.