• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 15:04

Kalekim İzolasyon Malzemesi

Kalekim İzolasyon Malzemesi

Dünya ekonomisinde lokomotif rol oynamaya devam eden inşaat sektöründe kullanılan birçok malzeme mevcuttur. Yapının konumlandırılması ve projelendirmesi aşamasında belirlenen malzeme türleri, inşaatın tamamlanması için kullanılır. Peki Kalekim İzolasyon Malzemesi neler içermektedir?

 

Kalekim İzolasyon Malzemesi

 

İnşaatta kullanılan yapı malzemelerinin su, hava ve katı maddeler gibi etkenlerden korunması gerekir. İnşaat malzemelerinin izolesini ve yalıtımı sağlayan malzemelere genel anlamda izolasyon malzemesi adı verilmektedir. İnşaat yapı malzemeleri arasında önemli bir yer tutan bu malzemelerin en iyi örneklerinden bir de Kalekim izolasyon malzemesi ve çeşitleridir.

 

İnşaat sektörünün süreçsel özelliği, ihtiyaçların tasarımcılar tarafından çizimleşmesi ve şartnameler halinde tanımlanmış olarak taahhüt mukavelesinde yer almasıdır. İnşaata kalite sisteminin amacı üretilen inşaatın gerekli koşullara ve müşteri beklentilerine uygunluğudur.

 

Kalekim İzolasyon Malzemelerinin Kalite Etkisi

 

İnşaat sektörünün özelliği, işverenin ihtiyaçlarının tasarımcılar tarafından çizimler ve şartnameler halinde tanımlanmış ve taahhüt mukavelesinde yer almış olmasıdır. Bu durumda yüklenici açısından kalite çizimlere ve şartnamelere uygunluktur. Kısaca inşaat sektörü için kalite belirlenmiş şartnamelere uygunluk ve uygun malzeme kullanımı demektir. Bu aşamada izolasyon malzemeleri kullanımı inşaatın yalıtımı açısından kalite olgularını tam anlamı ile karşılamakta ve inşaatların kalitelerini artırmaktadır. Kalekim İzolasyon malzemeleri grupları arasında; su yalıtımı ve su yalıtımlı beton koruma harcı gibi ürünler bulunmaktadır. Su yalıtımı ve beton koruma harcının genel özellikleri;  Su geçirimsizliği ve işlenebilirliği artıran mineral ve katkılardan ve özel elementler içeren toz bileşenlerden meydana gelmiş, emülsiyon polimer esaslı sıvı bileşen,  yüksek dayanımlı, iç ve dış mekanlarda uygulanabilen, hızlı, ekstra elastik su yalıtım ve beton koruma harcıdır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.