• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

16 Mayıs 2019 10:36

Kimler “oğlum bak git!” dedi?

Kimler “oğlum bak git!” dedi?

İnternet dünyasında kendini gösterdiği anda “fenomen” olan, dillerden düşmeyen ve her kalıba sokabildiğimiz “Oğlum bak git!” tufanından markalar, küçük işletmeler ve tanıdık yüzler payını aldı.

Dijital pazarlama amaçlı hazırlanmış viral kliplere aşinayız. (Ör: gittigidiyor.com) Fakat, viral videoları markalara entegre edeni Türkiye’de pek görmemiştik.

Hani olur da seyretmediyseniz:

JeansLab

Benim ilk favorim Jeanslab oldu. Markanın virale uyumu göz yaşartıcı derecede. Ufak bir stratejik adım, marka bilinirliğini inanılmaz derecede artırabiliyor. Bu fikrin yaratıcısı Blab İstanbul‘u tebrik etmek lazım. Blab bu aralar kendinden çok bahsettiriyor yaratıcı ekibi ile. Angry Birds’de yer almak isteyen kızgın İstanbul martısı The Beep Bird hala konuşuluyor. Kemeri şiddet aracı olarak kullanan çocuk hariç herkese JeansLab’de kemer varmış :)

Yandex

Bu viralden faydalanan bir diğer marka ise Yandex. Türkiye’de sıkı bir çıkış yapan Yandex  internet reklamlarındaki bannerlarda ve Facebook reklamlarında “Oğlum bak git”e referans göndererek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Nivea For Men

Facebook sayfalarında etkileşim yakalamak için bir atak da Nivea For Men Türkiye’den. Fakat viralin marka ile alakasızlığından dolayı pek başarı yakalayamamış.

Yavuz Bingöl

Bir çok versiyonu yapıldı fakat Yavuz Bingöl’ün “Oğlum bak git!” tokadı hem güldürdü, hem de sosyal medyada en çok konuşulanlardan oldu.

Egemen Bağış

“Irkçı” olduğu savunulan, Ak Parti’nin Türkiye’yi geri götürdüğünü ifade eden Hollanda’lı milletvekili Barry Madlener, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’a “İslam dinine hakaret eden” kitap vermeye kalkınca, Bağış “Onu münasip bir yerine koy” demişti. Daha sonraki bir oturumda milletvekillerinin sorularını cevaplayan Egemen Bağış, Madlener’e “Oğlum bak git” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Muhit 28 Eylül 2019 23:53 CEVAPLA

    Fiyatları çok uygun

  • Muhit 29 Eylül 2019 10:21 CEVAPLA

    selamun aleyküm web siteniz yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım

  • Muhit 29 Eylül 2019 17:23 CEVAPLA

    Selamlar web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler