• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

6 Mart 2019 11:07

Kira Kontratı Yaparken Dikkat Etmesi Gerekenler

Kira Kontratı Yaparken Dikkat Etmesi Gerekenler

Ev kiralama ve ya evini kiraya vermek isteyenler neler yapmalı? neler yapmamalı bu konuda size bir kaç öneriler ile hem kiracıyı hemde ev sahibini mağdur etmemeye çalışmak için yazımıza başlıyoruz. Öncelikle kira kontratı yaparken dikkat edilmesi gereken hususları göz önünde bulundurarak hazırlamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Kiraya verme işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak kiracılarını iyi bir biçimde seçmesi gerekmektedir. Çünkü hem ev konusunda hem de kira konusunda kendisine zorluk çıkartacak hiçbir kiracıyı ev sahibi evinde görmeyi istememektedir. Sonrasında ise kiraya verme konusunda ev sahibinin kiracıyla ciddi ve içi dolu bir kira sözleşmesi imzalaması gerekmektedir. Ancak bu sayede anlaşmazlıklardan doğan sorunlara karşı ciddi bir dayanağı olabilmektedir. Bir diğer problem olarak ise kira ücreti konusundadır. Bunu da karşı tarafla anlaşmasının ardından ev sahibi kiraya verme ile alakalı tüm işlemleri başarılı bir biçimde halletmiş olmaktadır.

 

Bunların neticesinde siz de kira işlemlerinizi buna göre hallederek geleceğe daha umutlu olarak bakabilirsiniz. Böylece kiracınızla da anlaşabileceğinizi unutmamalısınız.

 

Kira Kontratı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Ev kiralamak ya da evinizi kiraya vermek istiyorsanız bu anlamda yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Öncelikle anlaşacak birine ulaşmak bunların başında gelmektedir. Tüm diğer işlemleri hallettikten sonra sizleri son bir aşama beklemektedir. Karşı tarafla evi kiraya verdiğinize ya da kiraladığınıza dair bir kontrat imzalama hususudur. Ama bunu yaparken de dikkat etmeniz gereken bazı ufak tefek şeyler de bulunmaktadır. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde hiçbir sorun yaşamayacağınızı sizlere sonuna kadar söyleyebiliriz.

 

Her şeyden önce kira kontratı imzalayacağınız kişi evini kiralıyorsanız bu eve gerçekten sahip mi değil mi diye kontrol etmeniz önemlidir. Bunu yapmadığınız takdirde ciddi sorunlar yaşayabilmektesiniz. Daha sonra bu evde kalan eski kiracılardan herhangi bir borç kalıp kalmadığını öğrenmeniz kira kontratı yapmanız açısından oldukça önemlidir. Tüm bunları takip etmeniz kira kontratı için gerekli işlemleri olarak göz önüne çıkmaktadır.

 

Bunların neticesinde siz de kiralayacağınız ya da kiraya vereceğiniz yeri seçerek kontratınızı buna göre hızlı bir biçimde imzalayabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.