• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

5 Mart 2019 16:42

Kira mı ev almak mı?

Kira mı ev almak mı?

Kira mı ev almak mı?

 

Günümüzde insanlar yatırım yapmak amacıyla ev konut arsa gibi taşınmaz mülkleri seçmektedir. Tabi sadece yatırım amaçlı da düşünmemek gerek eğer büyük şehirlerde çalışanlar için öncelikle kira masraflarının yüksek olması sonucunda ev almak gibi bir düşüncede olabiliyorlar. Tabi ev almak durumda mantıklı ve ihtiyaç olan bir gereksinim olmaktadır. Fakat bu sefer şöyle bir sorun var yükselen kira ücretleri ile birlikte ev fiyatlarında da çok büyük bir yükseliş mevcut ve kira öder gibi ev kredisi ödemekte bu durumda zorlaşıyor elinizde alacağınız konutun bedelinin en az yarısı bulunmak zorunda. Kira mı ev almak mı ? Peki ev satın almak istersek ne yapmamız gerekiyor.

 

Evin bedelinin %25’u oranında peşinatınızın olması şartı birçok bankada aranmakta. Bugüne kadar birikiminiz ya da banka hesabınızda peşinat olarak verebileceğiniz bir rakam yoksa, kira ödemeye devam etmek kulağa daha mantıklı geliyor. Peşinat bulmak için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz ancak her iki kredinin ödemesi birden sizi biraz zorlayabilir. Peki, konut kredisi için nasıl peşinat bulacaksınız? Arabanız varsa, onu satarak peşinat yapabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarına yakın bir yerde oturursanız, işe giderken arabaya çok da ihtiyacınız olmayacak. Arabanıza ek olarak bir miktar da ihtiyaç kredisi alabilir ve uzun vadelerle, düşük taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

 

Elinizin altında ev almak için peşinat varsa, bir an önce konut kredisi ile ev almak için kolları sıvayın. Kiraya verdiğiniz paralar uzun vadede zaten bir evin değerine eş değer olduğu için, kiradan çıkıp bir an önce kendi evinizi almalısınız. Konut kredilerinde faizlerin düştüğü şu zamanlarda, 240 aya varan vade seçenekleri ile, kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün. Çalışırken bir şeyler almak daha kolay. Emekli olacağınız zamanı düşünerek hareket etmelisiniz. Yaşlandığınızda hala kirada oturuyor olmak ister misiniz? Bir eviniz olmazsa, kirada oturmaya devam edebilmek için emekli olduktan sonra da çalışmanız gerekecek. Oysa gençliğinizde yapacağınız doğru bir adım ile, kira öder gibi konut kredisi alabilir ve kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Konut kredilerinde faiz oranları, %1,25’lerdan başlıyor (Rakam güncel olmayabilir).  Haberlerimizin devamlarını okuyarak bizleri sosyal medyalardan paylaşabilirsiniz. Kira mı ev almak mı sorunuza kısa da bizlerde bir şeyler katmak istedik, umarım memnun kalmış ve diğer haberlerimizi de göz gezdirmeniz isteğiyle.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.