• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

18 Mart 2019 16:30

Konut İlan Satışını Hızlandıracak Öneriler

Konut İlan Satışını Hızlandıracak Öneriler

Yetki belgenizin süresi dolmak üzere olmasına karşın uzunca bir süre konut ilanlarınızın satışlarının gerçekleşmediği gerçeğiyle fazlasıyla karşılaşmışsınızdır. Peki Konut İlan Satışını Hızlandıracak Öneriler nasıl olmalıdır?

 

Bu gibi durumları ortadan kaldırmak profesyonel emlak danışmanlarının bir numaralı görevi. Çoğunlukla ilk değerlendirme esnasında gözümüze küçük görünen bazı detayları atladık. Ya da belki de satış Süreci esnasında fark etmeden ufak hatalar yaptık. Bundan sonraki süreçteyse yapmamız gereken yaptığımız hataları objektif bir şekilde değerlendirerek gelişebilecek diğer hataları engellemeliyiz. Bu süreçte yapılabilecek olası hatalar, pazarlama stratejileri, fiyatlandırma şeklinde. Eşleştirme ekseni etrafında oluşabilecek hataları incelememiz gerekirse;

 

Lokasyon ve Çevre Koşulları

 

▪ Doğru bilgilere rağmen satışınız halen gerçekleşmiyorsa fiyatın üzerinden tekrar geçmek mantıklı bir davranış olacaktır. Bunun yanında satışın yapılacağı söz konusu konutun lokasyon ve çevre koşullarını güncellenmekte satış için size yardımcı olacaktır.

 

▪ Örneğin 3-4 ay önce portfolyonuza eklediğiniz konutun lokasyonunda, çevresini olumsuz yönde etkileyecek bir değişim yaşamış olabilir.

 

▪ Sunum esnasında alıcıya karşı sergilediğiniz tavır ve tutum satışın olumlu sonuçlanması için büyük bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte yapacağınız sunumun içeriğine de bir o kadar Özen göstermelisiniz..

 

▪ Müşterinizin ihtiyaçlarınızı güzel analiz ederek hazırladığınız bir sunum, kalite ve inandırıcılığı yüksek ve başarılı bir sunum olacaktır. Bu da sizi satışa götüren yolda rahat bir nefes aldıracaktır.

 

Dijital pazarlamanın her sektör gibi emlak sektörü içinde öneminin ne kadar büyük olduğu su götürmez bir gerçek.. Bu noktada bilmediğimizse internetin ölçülebilir bir mecra olduğu. Eğer internet üzerinden yayınlandığınız ilanınızı çok sayıda kişi görüntülüyor ve hiç iletişime geçmiyorsa bu durum ya fiyatla ya da ilandaki görselinizin yeterince dikkat çekmemesi ile ilgilidir..

 

Farklılık Yaratın

 

▪ Fotoğrafların ve görsellerin dikkatimizi nasıl kendi çektiğini hepimiz biliyoruz.. Bu durum emlak ilanları için de geçerliliğini koruyor. Farklılık yaratması için ilan fotoğraflarınızın yüksek kalitede olmasına özen göstermelisiniz.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.