• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

5 Mart 2019 16:47

Konut Kredisi Nasıl Alınır? Konut Kredisi Şartları

Konut Kredisi Nasıl Alınır? Konut Kredisi Şartları

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

 

Kişilerin en büyük hayalleri arasında kendi evlerine sahip olma hayali bulunuyor. Özellikle evlendikten sonra çiftler kendi evlerine sahip olmak için aralıksız olarak çalışıyorlar. Uzun süreler emek verdikleri işlerinden aldıkları ücretlerle ev sahibi olmak isteyen kişilere konut kredisi imkânı tanınıyor.  Peki konut kredisi nasıl alınır? Bu kredi sayesinde kişiler evi satın almak için gerekli olan ücreti beklemek zorunda kalmıyor. Bu sayede hem kira hem de ev parasını biriktirmeleri gerekmiyor. Bankalardan konut kredisi çekerek kişiler yeni evlerini alıyorlar ve sonrasında bu evlere kira öder gibi taksit ödüyorlar.

 

Bu işlemler için kişilerin bankalara gitmeleri gerekiyor. İnternet üzerinden de başvurular yapılabiliyor olsa da ayrıntılı bilgiler için bankalara gitmek çok daha doğru bir karar. Çünkü bankaların belirledikleri faiz oranları ve kişilerden talep ettikleri farklılık gösteriyor. Bu bilgilerin en doğru ağızdan alınması için bankalardaki görevlilerle görüşülmesi en doğru seçenek. Konut kredisi için bankalarda özel olarak çalışan kişiler bulunuyor. Bu kişiler en kısa süre içerisinde sizlerin kredi talebinizi alarak değerlendirmeye sokuyor.

 

Konut Kredisi İçin Şartlar Nelerdir?

 

Bankalardan konut kredisi almak isteyen kişilerin karşısına bankalar farklı şartlar sunmaktadır. Bu sebeple bazı bankalardan kabul edilmeyen kredi başvuruları diğer bankalarda kabul görebilir. Bunun sebebi şartlardaki farklılıklardır. Ancak her ne kadar farklar bulunuyor olsa da ana hatlarıyla benzerlikler göstermektedir. İlk olarak kişilerin daha önce aldıkları kredilere göre belirlenen kredi notları tüm bankalar için önem taşımaktadır. Eğer kredilerinizi zamanında ödememişseniz kredi notunuz düşük ve sizlere konut kredisi alımında sorun yaratabilir.

 

Kişilerin aylık gelirleri de konut kredisi alımında oldukça etkilidir. Eğer bankalar sizlerin gelirine göre bu krediyi ödeyemeyeceğinizi düşünürlerse sizlere kredi vermezler. Bir diğer şart olarak peşinatlar gösterilebilir. Bankalar kendi belirledikleri değerlere göre ev için alınacak olan kredinin bir kısmını peşin olarak bankaya yatırmanızı isterler. Eğer bu belirlenen peşinatı yatırabilecek bir sermayeniz yoksa kredi alımınız durdurulur. Son olarak satın alacağınız ev için bankalar belirli şartlar aramaktadır. Firmalar tarafından düzenlenen eksper raporları bu gerekli özellikleri gösteren belgelerdir. Bu belgelerdeki sorunlar da kredi alımını engelleyebilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.