• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

25 Ocak 2019 11:23

Konut Kredisi Yapılandırma İşlemleri Neden Önemli!

Konut Kredisi Yapılandırma İşlemleri Neden Önemli!

Tüketici, konut kredisi yapılandırma istediği durumda elbet kendisine fayda sunacağı bir tercihi dikkate almalıdır. Bunun için bankaların kredi faiz oranları sürekli takip edilmesi gereklidir. Ödeme tablosunun buna göre ayarlanması sonucu ancak mali durum açısından bir getiri sağlanmaktadır.  Sabit faizli kredi gibi seçenekler sunan bankaları araştırmakta fayda vardır.

 

Konut Kredisi Yapılandırma Neden Önemlidir?

 

Konut kredisi yapılandırması yani diğer adıyla refinansman, kısaca, önceden kullanılmış bir kredinin, uygun koşullar göz önüne alınarak, başka bir kredi ile kapatılması anlamına gelmektedir. Burada amaç yüksek kredi faiz oranlarının ve vade seçeneklerinin iyileştirilmesi mantığına dayanmaktadır. Geri ödemede toplam miktarda değişiklik meydana gelebileceği, bunun müşteri açısından bir dezavantaj olacağı ihtimali olsa da, aylık taksit miktarlarındaki denge ile bütçe sarsıntısının önüne geçebilecek olan refinansman, sabit faizli kredi seçeneğinden değişken faizli krediye, değişken faizli kredi seçeneğinden sabit faizli kredi seçeneğine geçişe de uygundur. Konut Kredi yapılandırma da, o günün düşük faizlerinden yararlanabilir, taksitlerinizi azaltabilir, faiz ödemesini daha alta çekebilirsiniz.

 

Konut kredisi kullanımında yaşadığınız sıkıntı nedeniyle refinansman için banka müracaatlarınız da kalan borç miktarı ve iki kredi arasındaki faiz oranları dikkate alınmalı, ayrıca toplam kredi maliyeti ile aylık ödeme taksitlerine dikkat edilmelidir. Avantajlı bir konut kredisi için faiz indiriminden elde ettiğiniz kar miktarının yapacağınız masraftan daha fazla olma esası önemlidir.

 

İhtiyacınızı karşılayacağına inandığınız konut kredisi yapılandırma işlemlerinde, bir başka bankadan kredisini karşılıyor iseniz; dosya masrafı, bilirkişi ücreti, komisyon bedeli ve erken borç kapatma cezasının da dâhil olduğu unutulmamalıdır.

Konut kredisi yapılandırma işlemlerinde kredi faiz oranları araştırıp bakmak ve sabit faizli kredi seçeneklerini tercih etmekte önemlidir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.