• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 15:08

Konut Satışında Uzman Olma

Konut Satışında Uzman Olma

Ülkemiz konut satışları açısından ekonomik olarak gittikçe büyüyen bir sektör olmaktadır. Dolayısıyla konut ihtiyaçlarının karşılanmasında, yalnızca sektörün büyümesi yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda müşteri taleplerine tam karşılık verebilecek hizmet sunumunu gerçekleştiren personel ihtiyacının da karşılanması gerekmektedir. Peki Konut Satışında Uzman Olma nasıl gerçekleşir?

 

Konut Satışında Uzman Olma, Konut Satışı İçin Ne Yapılmalıdır?

 

Konut pazarlama, tek kişi çalışan organizasyonlar içinde olabildiği gibi, komisyoncu, satış elemanı ve satış müdürü departmanlarının faaliyette bulunduğu franchisor sistemi yani ticari adını kullanma hakkının verildiği işletmeler olarak da faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

 

Fiyat belirlenmesinde esnekliğin yaşandığı bir sektör olan konut pazarlamada, genelde kişisel satış çabalarının faydası olurken, aynı zamanda promosyon araçları, reklam ve halkla ilişkilerde önemli yer tutmaktadır. Kişisel satışlarda, iyi bir müzakere yeteneğinin yanında müşteri ihtiyacı veya sorununun iyi bilinmesi, emlak hakkında gerekli donanıma sahip olunması ( satışını gerçekleştireceği konutu mutlaka görmesi gerekmekte) ile emlak argümanlarını hakkında tam bilgiye ve en kısa sürede tecrübeye sahip olunmalıdır.

 

Birinci derecede önemde tuttuğu talebi ve ihtiyacının yerine getirilmeden ikinci derece talebinin gerçekleşmesi müşteri açısından bir tatmin göstergesi oluşturmamaktadır. Bu nedenle konut pazarlama görüşmesi sırasında müşterinin ilk önem verdiği ihtiyacı karşılanmalıdır. Ödeme gücünün iyi bilinmesi gereken müşterinin hangi amaca yönelik konut almak istediği tespit edilmelidir.

 

Firma düzeyinde yapılması gereken ise, yüksek düzeyde etkinin yakalanabilmesi için firmanın reklam faaliyetlerine süreklilik kazandırmasıdır. Firmalar için konut pazarlama tek bir kanal üzerinden değil, birden fazla reklam verilecek alanlar seçilmelidir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.