• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Mayıs 2019 11:22

Kurumsal iletişim nedir? kurumsal iletişim nasıl olmalıdır?

Kurumsal iletişim nedir? kurumsal iletişim nasıl olmalıdır?

Kurumsal iletişim departmanı ve PR ajansını iletişim ajansı arasındaki etkileşim nasıl olmalıdır? Ajansın kurumsal iletişime olan katkısını artırmak için neler yapılmalıdır? Her şeyden önce iletişim departmanı ile ajans arasında çok iyi bir bilgi akışı olmalı. Anlaşma imzalandıktan sonra artık ajans ve müşteri ayrımının ortadan kalkması ve tam bir ekip mantığı ile çalışmaları gerekiyor.  İletişim sektöründe çalışma sürelerinin net bir çizgisi yoktur. Bazen gece gündüz demeden çalışmak, üretmek gerekir.

Ajansı doğru bilgilerle donatmak ve çözüm, fikir üretebilmesi için uygun zemini hazırlamak gerekir. Bunu yapacak olan Kurumsal yayıncılık ve iletişim departmanıdır. Ajansın vizyonu ve deneyimi kadar müşterisini özümsemesi de çok önemlidir.

 

Kurumsal iletişim konusunda hizmet alınacak PR ajansını / iletişim ajansını seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Tabi ki öncelikle deneyim çok önemli. Ancak deneyimden de önemlisi vizyon bence. Yenilikçi, takipçi, dünya ile entegre çalışma biçimi, yaşadıkları ortamı ve ihtiyaçları analiz edebilen ve vardığı sonuçları hayata geçirebilen bir ekiple çalışmalılar. Bir o kadar da heyecanlı ve birlikte çalıştıkları müşteriyi benimsiyor olmaları gerekir.  Kurumlar birlikte çalışacaklar ajanslarla hayata aynı pencereden bakıyor olmalı.

Biz PrEkstra olarak bu konuda en az müşterilerimiz kadar hassas davranıyoruz. Açıkçası müşterinin bir PRajansı seçerken gösterdiği hassasiyeti, biz de müşteriyi kabul ederken gösteriyoruz.

Durmadan anlatıyoruz ya iletişim çok önemli diye, aslında ilk adım burada başlıyor. Eğer birlikte çalışacağımız müşterimiz bizim kadar heyecan duymuyor ise, yeniliklere açık değil ise ve eleştiriye tahammülsüz ise birlikte çalışmayı tercih etmiyoruz. Çünkü bu bir ekip işidir ve her iki tarafında uyum, ahenk içinde çalışması gerekir. Yoksa yapılmak istenenler havada kalıyor. Dahası ciddi zaman ve maddi kayıplar oluşuyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.