• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

20 Ocak 2019 21:53

Laminat Parke Özellikleri ve Kullanım Alanları

Laminat Parke Özellikleri ve Kullanım Alanları

Laminat parke, ortalama olarak on dört mm kalınlığında olmaktadır. Üst katman dört mm, orta ağaç katman 8 mm ve alt kısım 2 mm olarak üretilmektedir. Ağaç üretimi, doğal bir malzemedir. Ağaçlar imalat sırasında kurutma işlemine tabi tutulduktan sonra birbirlerine 90 derece dik gelecek biçimde kesimi gerçekleşir. Parke üzerindeki 4 mm ahşap sistire edilerek yenilenebilmektedir.

 

Doğal malzeme olduğu için sağlıklı kullanım sağlayan laminat parke estetik duruşları ile de görünüme zevk kazandırmaktadır. Genelde konut ve iş yeri ortamlarında daha geniş kullanım özelliği taşımaktadır.

 

Laminat Parke Kullanım Özellikleri

 

Zemin kaplamasında kullanılan parkeler kolay döşeme özelliği taşımaktadır. Döşeme çalışması, doksan metrekare alan içerisinde bir iş günü içinde gerçekleşebilmektedir. Girinti ve çıkıntıların birbirine geçmesi ile döşenir ve sıklaştırma işlemi ile tabana oturması sağlanır.

 

Çatlama gerçekleştirmeyen kalitede olan laminat parke, iklim ve ısı değişimlerine dayanıklı olup, cila uygulaması ile parlaklığı süreklilik kazanmaktadır. Uzun ömürlü bir zemin kaplaması ile istenildiği zaman kolay sökülebilme özelliği ile yenilenebilmektedir. Ayrıca yerden ısıtmaya da elverişli bir malzemedir.

 

Tamiri kolay, taşınması ve nakliyesi de sorun olmamaktadır. Döşemesi kolay olan parkeler, döşenmesi ile birlikte kullanıma hazır olmaktadır. Su sızdırmazlık özelliği olan laminat parkelerde zarar gören parçaların değiştirilmesi de pratik bir şekilde yerine getirilmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.