• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 16:48

Mantolama Hakkında Bilgilendirme

Mantolama Hakkında Bilgilendirme

Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri olarak bilinen Mantolama çalışması, uzun yıllardır Avrupa’da standartlarla çerçevelenmiştir. Enerji tasarrufu sağlamak amaçlı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemize ancak son yıllarda artan talep üzerine gecikmeli gelen bu tasarruf sistemi, bugün dışarıdan enerji satın alan ülkemiz için önemli bir basamak oluşturmaktadır. Dünya ölçeğinde ise her geçen gün azalan enerji rezervleri gerçeği göz önüne alındığında, tasarruf ve tasarruf tedbirleri kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak karşımızda durmaktadır. Mantolama Hakkında Bilgilendirme yazımızı okumaya devam edelim.

 

Mantolama Hakkında Bilgilendirme; Mantolama Ne Kadar Kazanç Getirmektedir?

 

Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı hizmetlerimizi gerçekleştirmek için kullandığımız kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji mantolama tatbikatları ile %50 azaltılabilmektedir. Bu ilaveten binalarımızın temel ve çatılarında da ısı yalıtımı yapılmış ise bu oran %60 gibi oranlara kadar çıkmaktadır. Mantoloma çalışması sağlanan tasarrufun yalnızca kendi bütçelerimize değil, ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağı unutulmamalıdır.

 

Yapılarımızda ve binalarımızda en önemli ısı kayıpları kolon ve kirişlerden kaynaklanmakta olup, bu sebep ile yalnızca ferdi olarak daire iç duvarlarında yapılacak Mantolama tatbikatları istenilen verimin alınmasında çok fazla etkin olmayacağı gibi asla sonsuz ömürlü de olamayacaktır. Tam verimin sağlanması için, dış cephede ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Mantolama sistemlerinde tatmin edici sonuç alınmaktadır. Sistemin ana prensibi hiçbir boşluk kalmayacak biçimde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır.

 

Mantolama çalışmasında kolonlar, kirişler, pencere merkezleri, çıkma altları bir bütün olarak işlemden geçmeli ve yapının tamamı koruma altına alınmalıdır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.