• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 15:28

Mortgage Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Mortgage Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Günümüz konut sahibi olma ihtiyaçlarına kredi seçenekleri içinde en uygun koşullar sunan Mortgage kredi sistemi, kira öder gibi ev sahibi olmanıza yardımcı olmakta, uygun taksitlendirme fırsatlarıyla göz ardı edilmeyecek bir alternatif oluşturmaktadır. Mortgage, ülkemizde 2007 yılından itibaren yaygın bir şekilde tercih edilen bir kredi seçeneği olmuştur. Peki Mortgage Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

 

Mortgage Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

 

Normal kredi borçlanmalarında vade sayısı bankadan bankaya göre değişse bile maksimum olarak altmış aydan daha fazla seçenek sunmazken, farkını burada gösteren konut kredisi Mortgage, bu süreyi yirmi beş yıla kadar kolaylıkla çıkarabilmektedir. İki seçenek arasındaki vade farklılığı yaratan bu durum, uzun vade tercihi ile aylık ödeme limitin kolayca kontrol edilmesine imkân vermektedir.

 

Mortgage ile Ne Zaman Ev Sahibi Olunur?

 

Konut kredisi Mortgage seçeneğinde yüzde yirmi beşlik kısmı peşin alınmaktadır. Banka borçlanmaya karşılık olarak evin ipoteğini almakta, ancak borçlanma tamamen bittiğinde evi teslim etmektedir. Mortgage kredi sisteminin dezavantajları olarak görülebilecek durumlar ise, her ne kadar uzun vade seçeneği sunulmuş olsa da taksit akması yaşanması ihtimaline karşın, banka evi satışa çıkarabilmektedir. Banka, o güne kadar yapılmış olan peşinat ve taksit ödemeleri iade edebilmektedir.

 

Mortgage Avantajları ve Dezavantajları Nedir isimli yazımızda sizlere mortgage konut kredisi hakkında olumlu ve olumsuz yönlerle ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Yorum bölümümüzden bizlere ulaşarak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.