• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 15:12

Mortgage Borcu Bitmeden Konut Satmak Mümkün mü?

Mortgage Borcu Bitmeden Konut Satmak Mümkün mü?

Mortgage kredi sistemi ülkemize 2000’li yıllarda gelmiş ve kira öder gibi ev sahibi olma imkânı sağlayan bir sistemdir. Devletin desteği ile kanun haline gelen bu sistem daha güvenli bir zemine oturmuş ve ev sahibi olmak isteyenler için büyük kolaylık sağlamış. Adeta ülkemizde o yıllarda kredi başvurusunda rekorlar kırılmıştır. Alınan bu krediler ile satın alınan evler yıllar sonra değiştirilmek için, ihtiyaçlar için ya da zorunlu sebeplerden dolayı farklı şehirlere gitmek gibi nedenlerle satılma ihtiyacı doğar. Peki Mortgage Borcu Bitmeden Konut Satmak Mümkün mü?

 

Mortgage Borcu Bitmeden Konut Satmak Mümkün mü?

 

Bu gibi durumlarda mortgage borcu bitmeden konut satmak mümkün mü gibi bir soru satış için engel olur mu sorusu akla gelir? Sanıldığının aksine borcu olan ve ipotek konulan bir evi satmak mümkün ama bazı kurallar dâhilinde bu işlem yapılabilir.

 

İpotekli Konut Nasıl Satılır?

 

Mortgage kredisi alınan ve banka tarafından ipotek konulan konut satılmak istenirse kredi alınan bankaya başvurularak kredinin kalan kısmı ihtiyaç kredisine çevrilir ipotek kaldırılır ama evin geri kalan ödemelerine devam edilir.

 

İpotekli bir şekilde de satmak mümkün. Satın alan kişi evin ipoteğini ve kalan ödemeleri kendi üzerine alırsa bu şekilde de konut satmak mümkün. Ya da farklı bir banka ile iletişime geçip ihtiyaç kredisi alıp bu kredi mortgage borcu olan bankaya verilebilir. Mortgage borcu bitmeden konut satmak mümkün mü sorusu bu şekilde çözüme kavuşur.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.