• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 15:17

Mortgage İle Birden Fazla Konut Sahibi Olma

Mortgage İle Birden Fazla Konut Sahibi Olma

Konut sahibi olabilmek için tercihlerin başında gelen mortgage konut kredisine olan son yıllardaki rağbetle birlikte, mortgage hakkında sorunlar da oldukça yoğunlaştı. Bu sorulardan biri de mortgage desteği alarak birden fazla konut sahibi olunup olunamayacağı. Peki Mortgage İle Birden Fazla Konut Sahibi Olma nasıl gerçekleşir?

 

Mortgage İle Birden Fazla Konut Sahibi Olma

 

Mortgage konut kredisi taksit miktarının bütçeye ayarlı olarak düşüklüğü ve uzun dönem vade avantajı ile konut sahibi olmak isteyenlerin özellikle tercihinde ilk sırada bulunuyor. Mortgage konut kredisi başvurularında banka kuruluşları kredi talebinde bulunanların kredi notuna bakarak olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapıyor.

 

Toplam Maliyete Dikkat Edilmeli

 

Kredi sicili temiz olanların, Merkez Bankası kara listesinde yer almayanların kredi taleplerinde herhangi bir sıkıntı olmasa da bankalar, kredi talebinde bulunanların aylık gelir durumlarını göz ardı etmiyor. Bu noktadan hareket eden bankalar kredi taleplerinde son değerlendirmelerini yaparak mortgage konut kredisi ödemesi gerçekleştirebiliyor.

 

Peki, bankalar kredi talebinde bulunan bir kişiye birden fazla konut satın almak istediğinde konut kredisi açabilir mi? Bu sorunun cevabı evet açabilir. Kişiler birden fazla mortgage konut kredisi alabilir. Bu tek banka ile anlaşmalı olabileceği gibi konut sayısına göre iki ya da daha fazla banka da olabilir. Burada kredi talebine cevap vermek tamamen bankanın inisiyatifinde bulunmaktadır.

 

Konut kredisi ile ev sahibi olmak ilk bakışta cazip görünmektedir. ancak kredi talebinin yerine gelmesi için iyi bir araştırma gerçekleştirmelidir. Faiz oranı dışında toplam maliyetin borç planında nasıl olduğuna dikkat etmelidir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.