• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

25 Ocak 2019 11:02

Konut Kredisi İhtiyaçları İçin Mortgage

Konut Kredisi İhtiyaçları İçin Mortgage

Hayatın gerektirdiği şekilde ihtiyaçlarımız arasında her zaman ilk sırada bulunur. Günümüz zor şartlarında ev hayali kurmak ve bu hayalimi gerçekleştirmek için başvurduğumuz yollardan biri olan Kredi seçenekleridir. Borçlanma yoluyla ev sahibi olmaktır. Çoğu zaman kara düşüncelere sevk edebilecek bir durumda bırakabilmektedir. Konut Alırken Dikkat Edilmesi gerekli durumları ve Konut Kredisi İhtiyaçları için önerilerimizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Mortgage İle Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 

Kredi seçenekleri ile borçlanarak ev sahibi olma düşüncesinde bulunanların hemen hemen herkeste ilk akıla gelecek kredi seçeneği Konut Kredisi İhtiyaçları olmaktadır. Sabit faizli kredi olanaklarına göre son derece daha istikrar sağlayan Mortgage konut kredisi hakkında elbet sorularımız oluşmaktadır. Peki, hangi içerikleri kapsamaktadır, Mortgage sürekli bir avantajı uzun vade döneminde koruyabilecek midir?

 

Mortgage konut kredisi ile konut ihtiyacını karşılama düşüncesinde olanların öncelikle bilmesi gereken, Mortgage konut kredisi, konut ihtiyacının yüzde yetmiş beşini karşılamaktadır. Yüzde yirmi beşlik bir kısım ise peşinat olarak banka tarafından elde tutulmaktadır. Böyle bir durumda yapılacak ilk öncelikli yaklaşım, anlaşma yapacağınız banka kuruluşu ile görüşmeden önce mümkün olduğu kadar yüksek oranda peşinat ile kredi talebinde bulunmanız. Peşinat miktarının yüksekliği talepte bulunacağınız kredinin taksit miktarının düşük olmasına neden olduğu gibi uzun dönem vade olanağı sizin için yine pozitif yönünü koruyacaktır.

 

Ödemelerin aksaması durumunda, banka kuruluşu konutu satışa çıkarmakta, size ise ödediğiniz peşinat ve taksitlerin toplamını iade etmektedir. Bu uygulama neticesinde zor günleri düşünerek hareket etmekte her zaman yarar bulunmaktadır.

Konut Kredisi İhtiyaçları  ve konut alırken dikkat edilmesi ile ilgili diğer yazılarımıza da bakabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.