• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

19 Ocak 2019 14:16

Mortgage Konut Kredisi Neden Avantajlı

Mortgage Konut Kredisi Neden Avantajlı

Mortgage konut kredisinin bilinen en büyük avantajı yirmi beş yıla kadar varan vade seçeneğidir. Bunun yanı sıra taksit miktarlarındaki düşüklük de bir diğer sebep olmaktadır. Mortgage konut kredisi kira öder gibi konut sahibi olmanın belki de en cazip seçeneği olarak karşımızda durmaktadır. Yine de mortgage kredisi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gözden çıkarılmamalıdır.

 

Faiz Dışında Diğer Masraflar Unutulmamalı

 

Öncelikle her banka kuruluşu Mortgage kredisi talebine cevap verirken aynı oranlarda kredilenme yapmamaktadır. Diğer taraftan dosya masrafı, ekspertiz ücreti gibi toplam maliyet oluşurken düşük gibi görünen faiz tutarı bir anda toplam maliyetin ortaya çıkması ile yükseliş gösterebilmektedir. Bu amaçla her bankanın toplam maliyeti değişik olmakta bu konuda kredi talebinde bulunan kişiye iyi araştırma yapma gereği doğmaktadır.

 

Mortgage konut kredisi yalnızca düşük faiz cazibesi ile toplam ödenecek rakamın garanti olmamaktadır. Bu konuda mortgage brokerlarından yardım alınabilinmektedir.

 

Mortgage konut kredisinde konut bedelinin yüzde yetmiş beşi karşılanmakta kalan yüzde yirmi beşlik kısım ise peşinat olarak alınmaktadır. Herhangi bir ödeyemem durumunda banka kuruluşu ipoteği altında bulunan konutu satabilmekte, kredi talebinde bulunup ödemelerde yetersiz kalan müşterisine ise peşinatı ile birlikte o güne kadar ödeme yaptığı taksitlerin tümünü ödemektedir. Banka kuruluşu geri ödeme yaparken bir miktar kesinti uygulamaktadır.

 

Mortgage konut kredisi ile konut sahibi olmak isteyenler aylık gelirlerinin doğru orantıda ve ödeme zorluğu çekmeyecekleri taksitlendirmeyi seçeneklerine almaları gerekmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.