• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 05531313433

HABER DETAYI

20 Ocak 2019 19:48

Mortgage Konut Kredisi Püf Noktaları

Mortgage Konut Kredisi Püf Noktaları

Konut ihtiyaçlarının giderilmesinde önemli bir tutarak düşük taksit miktarı ve uzun dönem vade seçeneği ile cazip bir teklif sunar Mortgage. Üzerinde düşünülmesi hatta profesyonel destek alınması gereken bir konut kredi çeşidi olarak karşımızda bulunmaktadır. Özellikleri itibariyle normal konut kredisi ihtiyaçları ile aynı özellikleri taşımayan Mortgage. Diğer tüketici kredileri mantığı ile hareket edilmemesi gereken bir kredilendirmedir. Bu yazımızda sizlere Konut Kredisi Püf Noktaları nelerdir sorusuna cevap arayacağız.

 

Mortgage Konut Kredisi Püf Noktaları Nedir?

 

Mortgage konut kredisi kullanımında faiz türü önemli olup, geliriniz türünde para birimi ile tercih yapmak en doğru seçenek olacaktır. Dövize endeksli kredi cazip avantajları beraberinde getirmiş olsa bile bir risk taşıdığı da unutulmamalıdır.

 

Mortgage konut kredisi ile konut ihtiyacınızı karşılamayı düşündüğünüzde aylık gelirinizin maksimumum yüzde kırka varan orana kadar borçlanmak en mantıklı sonuç olacaktır. Bu oran yüzde otuz seviyelerinde tutulursa tüketici için daha cazip bir kazanç olmaktadır. Yirmi veya yirmi beş yıl gibi uzun bir döneme isabet edecek olan ödemeleriniz için en sağlıklı oran bu olmakla beraber gelirinizdeki artışında ileriki yıllarda hangi seviyede olacağı önemli bir nokta oluşturmaktadır.

 

Faiz konusunda ise dikkat edilmesi gereken bir nokta olarak kredinin bize toplam maliyetinin ne olacağı sorusudur. Faiz oranı düşük tutularak istenilen diğer komisyon masraflarındaki yüksek meblağ toplam kredi borcunun beklenenden fazla olmasına neden olmaktadır. Mortgage konut kredisi seçeneklerini banka kuruluşları arasında kıyaslarken yalnızca faiz oranlarına bakıp karar vermek doğru bir seçeneği beraberinde getirmeyebilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.