• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

8 Ocak 2019 20:20

Mortgage Kredisi ve Kentsel Dönüşüm

Mortgage Kredisi ve Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen binalar için Mortgage kredisi alma imkanınız vardır. Bakanlık tarafından verilen kredilerden yararlanabilmek için yapmanız gerekenler vardır. Binanızın Deprem Risk Raporu’nu almak için başvuruda bulunmanız gerekiyor. Binadan sadece bir daire sakininin başvuru yapması yeterlidir.

 

Deprem Risk Raporu, teknik incelemeler yapıldıktan sonra hazırlanır ve sizin adınıza Bakanlık’a sunularak; onay alınır. Onay işlemi ardından Kentsel Dönüşüm kredisi alabilmek için bakanlık ile anlaşmalı bankalara kredi başvurusu yapılır.

 

Kentsel Dönüşüm kredisini TC. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile anlaşma yapmış olan bankalardan alabilirsiniz. Bir binada bir tek bir daire değil de; birden fazla daireniz var ise hiçbir kısıtlamanız olmadan ne kadar daireniz var ise o kadar kredi alabilirsiniz. Kentsel Dönüşüm kredisi kapsamında, mortgage kredilerinden de en uygun faiz oranı ile yararlanabilirsiniz. Kentsel dönüşüm kredi ve kira yardımından tüm işyerleri, daire mülk sahipleri ve en az 1 yıl kiracı iseniz geri ödemesiz, HİBE olarak taşınma yardımı alabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.