• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

2 Şubat 2019 15:36

Ofis Kiralama Oranları İstanbul’da %7 Arttı

Ofis Kiralama Oranları İstanbul’da %7 Arttı

Son dönemde yapılan bir araştırmaya göre İstanbul’da ofis kiralama oranları %7 oranında artış gösterdi.

 

Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden biri olan Cushman&Wakefield verilerine göre İstanbul’da ofis kiralama oranları artıyor. Her yıl yıllık ve üç aylık raporlarla gayrimenkul sektörü için önemli veriler sunan Cushman&Wakefield,  2014 yılının ilk çeyreğini değerlendiren bir rapor hazırladı.

 

Cushman&Wakefield’in 2014 yılının ilk çeyreği için verdiği bilgiler şöyle: Özellikle Levent, Maslak, Zincirlikuyu bölgesi ofis talebinin arttığı alanlar. Bu bölgelerde ofis yapı projeleri çoğalırken ofis kiralama oranları da %7 arttı. Söz konusu süreçte ön kiralama sayısı da arttı. Ön kiralamalarda %7 oranında artış dikkat çekiyor. Cushman&Wakefield’in yetkilisi Tuğra Gönden ise “ofis sektörüne yönelik inşaat faaliyetlerinin artması yatırım aktivitelerini hareketlendirecektir” ön görüsünde bulundu.

 

Yapılan çalışma perakende pazarının da arttığını gösterdi. Brook Brothers ve Apple gibi yeni markaların pazara girmesi perakende pazarındaki büyümeyi tetikledi. Ayrıca lojistik kiralamalar da arttı. Araştırma verilerine göre 2014 yılının ilk çeyreğinde İstanbul’da yaklaşık 40 bin metrekare depo kiralandı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.