• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

19 Ocak 2019 14:29

Peşin mi Mortgage mı

Peşin mi Mortgage mı

İster yatırım ya da ister kullanım amacıyla olsun, konut ihtiyaçlarının karşılanmasında en önemli özellik karlı bir alış yapabilmektir. Elinizde konut ihtiyacınızın tamamını karşılayacak kadar nakit birikiminiz var. Bu aşamada aklınızdan geçen Peşin mi Mortgage mı ikilemi sizi zora sokabilir. Bu birikimi başka bir yere kullanmak istemiyorsanız, konutun peşin fiyatını öğrenebilirsiniz. Ardından mortgage konut kredisi araştırmasına girebilirsiniz. Araştırmanız sonunda karar vermek size kalmaktadır.

 

Peşin mi Mortgage mı ?

 

Konut sahibi olmak veya birikimlerinizi yatırımlara çevirerek değerlendirmek aslında aynı anlamı taşımakta, konut ya da nakit olarak değer artışı beklendiğinin açık bir örneği olmaktadır. Nakdinizi daha da artırabileceğiniz gibi, konutunuzun değerleneceğini de unutmamak gerekmektedir.

 

Mortgage Toplam Maliyeti Nedir?

 

Diğer taraftan elinizde bulunan nakdi yatırım araçlarına (faiz, repo, borsa, altın, döviz gibi) kullandığınız zaman elinize geçecek geliriniz ödeyeceğiniz mortgage konut kredisi taksitlerini karşılayıp karşılamadığına da bakmak gerekmektedir.

 

Mortgage konut kredisi, banka kuruluşlarının kredi siciline bakarak kredi taleplerinin değerlendirildiği bir sistemdir. Bankadan bankaya değişiklik gösterebilen kredi onayı sonrasında ancak kredi kullanım olanağı doğmaktadır. Bu açıdan mortgage kredi tercihi önemli bir araştırmayı gerektirmekte, yalnızca faiz düşüklüğü değil, aynı zamanda masraflarda önemli olmaktadır. Bu açıdan mortgage konut kredisi ile konut sahibi olmak isteyenler faiz miktarına değil, toplam maliyete bakmalıdır.

 

Mortgage konut kredisinde en az olarak yüzde yirmi beş peşinat istenmektedir, konutun tamamını alacak nakdi olanlar için mortgage peşinatını ne kadar çok öderlerse o kadar düşük taksit miktarı ve daha düşük faiz ile karşılaşacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Bu konuda hesaplayıcılar kullanılabilmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.