• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 15:37

Prim Yapan Emlak Yatırımları

Prim Yapan Emlak Yatırımları

Birikimlerini yatırım amacıyla konut sektöründe kazanıma dönüştürmek isteyen, bunun yanı sıra hem oturma gerçekleştirip hem konutun değer kazanmasını isteyenler için emlak piyasasının biraz geçmişine bakmalarında makro olarak önem içermektedir. Prim Yapan Emlak Yatırımları neleri kapsamaktadır?

 

Prim Yapan Emlak Yatırımları

 

Şehir merkezi olarak ele alındığında bina özelliklerine ve bulunan bölgeye göre değişiklik gösterebilen konut fiyatları, aynı zamanda konutun sosyal talepleri kolayca yerine getirebilmesi açısından değerinin ileri dönemlerde artmasına yardımcı olmaktadır. Diğer yandan çevrede bulunan ve şehir trafiğini olumlu etkileyen hareketlilik konut alımlarında öncelik olarak ele alınmaktadır.

 

En Uygun Taşınmaz Yatırımı Hangisidir?

 

Satın alınması düşünülen her hangi bir konutun geçmiş dönemlerinde ki değer artışını kısa bir saha araştırması ile yapmak mümkün olmaktadır. Bu araştırma neticesinde, ileri dönemlerde oluşabilecek fiyat artışı için bir ön görü niteliği taşımaktadır.

 

Yatırım amacına uygun olarak gayrimenkul alımlarında konuttan daha ziyade arsa alımları gelecek dönemlerde kazanç açısından büyük kar bırakabilmektedir. Arsalar bulundukları yer ve imar açısından önemli kazanımları doğurmaktadır. Arsa yatırımlarında dikkat edilmesi gereken tek nokta, kat fazlasının ne kadar olacağıdır. Bu konuda söylenen değil de, tapu sicilinden arsa satıcısı ile giderek gerçeği öğrenmekte fayda vardır. Hayal kırıklığına uğramamak için bu işlemin göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

 

Arsa alımları sırasında iş merkezlerine, yaşam alanlarına ve yeni kurulacak yaşam bölgelerine uygunluğu açısından dikkat edilmeli, kazancın artışında bu hususlar dikkate alınmalıdır. Bu ayrıntıların gerçekleşmesi halinde gelecek dönemlerde taşınmaz kazancının katlanarak getirisi görülmesi mümkün olmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.