• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

10 Şubat 2019 12:34

PVC Yer Döşemeleri

PVC Yer Döşemeleri

Dünya genelinde önemli bir yerde bulunarak konutların zemin döşemelerinde kullanım gösteren PVC yer döşemeleri, leke tutmayan, anti bakteriyel, darbe emici ve koku yapmayan özellikler taşımaktadır. PVC malzemeler, konutlar dışında iş yerlerinde, spor salonlarında, alışveriş merkezlerinde, sağlık sektöründe ve eğitim alanlarında sıkça kullanmaktadır.

 

PVC yer döşemeleri desen zenginliğinin yanı sıra, renk seçenekleri ile de mekânların estetik görünümlerinin korunmasında önemli özellik içermektedir. PVC yer döşemelerinde düz renk seçiminin yanında ahşap görünümlü ve desenli çeşitler mevcuttur.

 

PVC Yer Döşemeleri Kullanım Alanları

 

PVC yer döşemeleri, yapıştırma uygulaması ile zemine yerleştirilir. Genel olarak PVC yer döşemeleri, heterojen ve homojen olarak kullanım özelliği taşımaktadır.

 

Heterojen PVC malzemeler birkaç katmandan oluşmaktadır. Heterojende en önemli katman koruma tabakasıdır. Koruma tabakası darbelere, çizilmelere karşı özellik taşımaktadır. Heterojen PVC kaplamalarda zemin özelliği ve kullanım amacına göre koruyucu tabaka kalınlığı değişmektedir. Yoğun trafiğin olduğu yerlerde genelde kalın tabaka kullanılır.

 

Homojen PVC kaplamalarda ise koruyucu kaplama olmamaktadır. Bu nedenle bu tür kaplamalar, lastik tekerlek izlerinden olduğu gibi değişik nedenlerden kolay zarar görebilmektedir. Homojen kaplamalar yoğunluğun olmadığı yerlerde kullanılır.

 

Özelliği olan bir başka kaplama çeşidi de condactive kaplamalardır. Condactive kaplamalar, elektronik çalışma ortamlarında tercih edilen bir kaplamadır. Elektrik yükünün iletilmesine yardımcı olan bu kaplama elektriği toprağa iletmeyi kolaylaştırmaktadır.

 

Condactive kaplamalarda araya konulan bakır şeritler topraklama işleminin kolaylaştırılmasına yardımcı olmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.