• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

14 Mayıs 2019 11:30

ŞEHİRDEN KAÇARKEN BAVUL TOPLAMAK

ŞEHİRDEN KAÇARKEN BAVUL TOPLAMAK

Tatil yakaladık mı şehirden zar zor kaçıyoruz hepimiz. Her ne kadar yanımda çanta taşımak istemesem de, hava şartlarını bilmediğimden veya tatilde çalışmak zorunda kalabileceğim ihtimaline karşı temkinli oluyorum. Yanıma ekstra birkaç şey alıyorum.

Sizinle çanta organize ederken dikkat ettiğim birkaç noktaya değinmek istedim =)

Öncelikle yanıma ufak bir bavulun yanında sırt çantamı kesinlikle alıyorum. Kol/omuz çantası alacaksam da bavulun içine atıyorum. Bavulumu her yerde bırakabilirim ama sırt çantamın içine ihtiyacım olabilecek herşey sığmalı ve yanımda taşıyabilmeliyim.

Oram buram tutulmasın diye yastık şart. Yolculukta uyumayı çok sevmesem de bel desteği, boyun desteği iyi oluyor. Arabayla gidiyorsam yine de alıyorum. Çünkü arabada bırakabilirim. Otobüsle gidersem de verilen yastıklara pek güvenim olmuyor açıkçası. Bununla birlikte yastığı ufaltabiliyorum. Hava yastıkları da var, onlar da fena değil.

Eşyalarımı organize ederken, toparlarken minik minik yer kaplamayan ve hafif kese ve çantalar kullanıyorum. Kartlarım, şarj aletlerim, ufak cihazlarım (hard disk, iPod, HDMI/VGA kabloları) kozmetik ürünleri vs.

 

Keten bez çantalar yolculuk için çok iyi. Ayakkabılarınızı saklamak için mükemmeller. Bir iki tane evde bulunduruyorum sadece ayakkabılarım için.

Yolculuğa çıkarken bütün cihazlarım bir gün öncesinin akşamından şarj olur: telefonum, fotoğraf makinam, iPad’im, iPod’um ve laptopum… çünkü yolculukta oyun mu oynamak istiyorum, film mi seyredeceğim, müzik mi dinleyeceğim bilmiyorum. Bir şey yapmadan duramadığım için bilsem de şarj bitme korkusundan hepsi hazır ve nazır şekilde kullanıma hazır olmalı.

Otobüsle veya uçakla yolculuk edeceksem çantalarıma mutlaka isim kartı veya renkli anahtarlıklar koyuyorum. Olur da eşyalarımdan biraz uzaklaşmam gerekirse çantalarımı kolayca gözetleyebileyim diye.

Yolculuk sırasında birkaç şey çok önemli (en azından benim için):

  • Peçete
  • Islak mendil
  • Minik bir poşet
  • Mentollü/naneli şeker: otobüsle gidiyorsam ara verirken sigaradan sonra atıyorum ağzıma bir tane. Yanımda oturan insanları rahatsız etmemek için.
  • Ağrı kesici
  • Antibakteriyel el jeli
  • Ufak bir şişe kolonya: mide bulantısına karşı iyi geliyor.

Bunları en kolay ulaşabileceğim yere, çantamın yanına koyuyorum. Minik bir kesede bulundurmak lazım bunları.

Sanırım artık İstanbul’dan kaçmaya hazırım.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.