• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

19 Ocak 2019 14:20

Senetle Ev Almak Riskli

Senetle Ev Almak Riskli

Yaz aylarının başlarında ortaya çıkan konut miktarındaki satışlar kredilerin yükselmeye başlaması ile birlikte duraksama gösterdi. Ev almak isteyen birçok tüketici faiz oranlarının makul seviyeler inmesini bekliyor. Bu durumdan istifade eden birçok müteahhit ise senet ile ev satmaya başladı. Ancak bu konuda uzmanlardan Senetle Ev Almak hakkında uyarı geldi. Birçok inşaat daha ruhsatı alınmadan satışa çıkarılıyor. Bu noktada herhangi bir denetleme kuruluda yok.

 

Senedin imzalanmasının ardından inşaat bitmeden müteahhidin kaçma riski olduğu söyleniyor. Bu yüzden ev sahibi olmak isteyenlerin mutlaka dikkatli davranması gerekiyor. Ancak bu sayede doğru adımlar atılarak ev sahibi olunabilir. Bu yıl içerisinde yapılan iki ayrı seçimin konut piyasası içerisinde durgunluğa yol açtığı belirtiliyor. Bu durgunluğun sonunda ortaya çıkan yüksek faizler 1,60 lara varana kadar yükseldi. Bu oranda Senetle Ev Almak isteyenleri beklemeye teşvik etti.

 

Oranlar Düşüyor

 

Yaz sonu olması sebebi ile faiz oranları da yavaş yavaş düşmeye başladı. Yapılan uyarılarda konut almak isteyenlerin kaliteli şirketler ile anlaşması gerektiği belirtiliyor. Özellikle senet kullanarak bu yolda konut almak isteyenlerin kullanacağı firmayı ya da şirketi iyi araştırması şart. Doğru kişilerden alınacak olan evin garantili olması gerekiyor.

 

Aynı zamanda uzmanlar ruhsatı olmayan inşaatlara kesinlikle yanaşılmaması gerektiğinin altını önemli çiziyor. Alınacak önlemler her türlü kaçakçılık karşısında ev sahiplerinin mağdur olmaması için oldukça önemli. Aksi taktirde müteahhit kovalamak zorunda kalabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.