• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

10 Şubat 2019 12:51

Sıhhi Tesisat Malzemeleri

Sıhhi Tesisat Malzemeleri

Sıhhi tesisat malzemeleri kirli suyun atılması ve temiz suyun sağlanmasında kullanılan sistem parçalarıdır. Sıhhi tesisat malzemeleri teknolojik gelişme ile birlikte yenilenme göstermektedir. Sıhhi tesisat malzemeleri borular dışında birçok parçadan meydana gelmektedir.

 

Sıhhi Tesisat Malzemeleri

 

Dirsekler, teller, vanalar gibi tesisatın son parçaları, diğer adıyla her gün kullandığımız anahtarlar kişi tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca sistem dışlında kullanım özelliği olan parçalarda üretimde bulunmaktadır. Bu parçalara örnek olarak, debimetreler, tanklar, su ısıtıcıları, su yumuşatma cihazları ve pompalar verilebilir.

 

Sıhhi Tesisat malzemelerinin Kullanım Yerleri

 

Sıhhi tesisat malzemelerinde yapılan tesisat çalışmaları ise lağım tesisatı, sıcak su tesisatı, pis su giderleri, yağmur suyu, yer altı drenajları, akaryakıt sistemleri gibi alanlarda kullanılır. Su artıma sistemleri suda bulunan zararlı maddeleri kimyasal ve fiziksel yollardan giderilmesini sağlar. Su arıtması, filtre tortularının tutulması, aktif karbonla koku ve tat bozukluklarının düzenlenmesi, sudaki mikroorganizmaların yok edilmesi gibi sistemlerin çalışması sonucu oluşur.

 

Su filtrasyon sistemleri sıhhi tesisat malzemeleri olarak, su arıtımı gerçekleşmektedir. Sayaçlara monte edilen filtreler ile sudaki tozlarla birlikte pislikler de arındırılır. Sudaki kirecin giderilmesini de sağlayan su filtreleri, ayrıca kat kaloriferlerine, hidroforlarda kimyasal sıvıları süzmek için kullanılır.

 

Bulaşık, çamaşır makineleri bağlantı ekipleri, tuvalet, musluk boruları, şofben, güneş enerjisi gibi tesisatlarda da sıhhi tesisat malzeme ve ürünleri evlerde kullanılmaktadır.

 

Vana, musluk ve duş gibi anahtarlar tesisatın son malzemeleri olmaktadır. Bu aletler tesisata açılıp kapanması ile yön veren tesisat parçalarıdır. Pompalar da tesisat parçalarındandır. Pompalar düşük basıncın yüksek basınca dönüşmesini sağlar.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.