• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

5 Şubat 2019 17:34

Site Yönetimi Risk Değerlendirmesi

Site Yönetimi Risk Değerlendirmesi

Bu işlem apartman, bina ve sitelerde 20 Haziran 2012 yılında iş sağlığı ve güvenliği kanunu ile hayatımıza girmiştir. Site yönetimi kontrol listesini doldurarak yönetimde bulundurulmasını sağlar. Aynı zamanda belirli aralıklarla bu risk analizleri güncellenmesi gerekmektedir. Bu risk analizi dışarıdan gelecek tehlikelerin belirlenmesi ve bu tehlikelerin ortamdan kaldırılması için çalışmaları içinde barındırmaktadır. Bu riskler bir ekip tarafından kontrol edilmelidir. Apartman sakinleri ya da yöneticiler ile bu işlemler gerçekleştirilebilir. Peki Site Yönetimi Risk Değerlendirmesi nasıl yapılır?

 

Site Yönetimi Risk Değerlendirmesi

 

Site yönetimi risk analizi yaptığında bu riskin az tehlikeli ya da çok tehlikeli olduğuna dair belirlemeler yapmalıdır. Ve apartman sakinleri tarafından gerçekleştirilecek bir toplantıda bu riskler belgelenmelidir.

 

Bu risklere göre gereken tedbirleri almak can ve mal güvenliğini korumak amaçlıdır. Bunun için özel olarak verilen belgedeki sorunlar teker teker incelenmeli ve doldurulmalıdır.

 

Risk Değerlendirmesindeki Sorular

 

Site yönetimi merdivenlerin güvenliği hakkında, zeminin yapısı hakkında, cam yüzeylerin sağlamlığı hakkında, sığınakların güvenliği hakkındaki ve buna benzer pek çok sorulara en doğru şekilde cevaplar vermelidir. Eğer riskli bir durum varsa bunun hemen düzeltilmesi yönünde çözüm odaklı olunmalıdır.

 

Tüm bu sorular cevaplanırken iyi şekilde kontroller gerçekleştirmek can güvenliği için önem taşımaktadır. Sonuçta sitelerde yaşayanlar bizleriz ve bu tüm hayatımızı geçirdiğimiz yaşam alanlarının güvenlik tedbirleri iyi alınmış olmalıdır. Böylelikle çocuklarınızı dışarıya çıkardığınızda başına apartmandan kaynaklı bir sağlık sorununun gelmesi herkesin yüreklerini yakar.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.