• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 15:06

Sıvı İzolasyon Malzemeleri Hakkında

Sıvı İzolasyon Malzemeleri Hakkında

Sıvı izolasyon malzemeleri ağırlıkla binanın su ile karşılaştığı bölgelere uygulanır. Bu nedenle daha çok su yalıtımı için kullanmaktadır. Kullanıldığı yapılarda uzun yıllar boyu yalıtım görevi gören sıvı izolasyon malzemeleri binalarda güvenle kullanılmakta. Akrilik yapıya sahip sıvı izolasyon malzemeleri fırça ya da rulo ile uygulanabilmektedir. Bir diğer sıvı izolasyon ürünü de membran’dır.

 

Özellikle binaların çatı kısmında kullanılan sıvı izolasyon malzemeleri su yalıtımı amaçlı kullanılmaktadır. Su birikintisinin oluştuğu çatılarda beton zamanla suyu geçirmeye başlar. Bu durum bina içinde yaşayanları rahatsız edeceği gibi binanın yapısına da zarar vermektedir.

 

Sıvı İzolasyonun Ürünleri

 

Sıvı izolasyon ürünleri kullanıldığı yapılara oldukça iyi uyum sağlamakta. Binanın ömrünü uzatmakta ve betonun nefes almasına olanak sağlamaktadır. Uygulandığı yüzeye çok iyi yapışarak uzun yıllar kullanılabilir. Akrilik esaslı olan sıvı izolasyonları su sızıntısı ve nemin oluştuğu alanlarda kullanılmakta. 2 kat şeklinde uygulanması tavsiye edilmektedir.

 

Bir diğer sıvı izolasyon malzemesi ise membran’dır.  Membran çatı katında kullanıldığı gibi bodrum katlarında da nemin yapıya zarar vermesini engellemek için kullanılmaktadır. Membranlar; Bitümlü Membran, Polyester Keçe Taşıyıcılı Membran ve Camtülü Taşıyıcılı Membran olarak üç farklı şekilde üretilmektedir. Membran 1m*10m şeklinde üretilmektedir.  Başlangıç ve bitiş noktaları üst üste getirilerek uygulama yapılacak alana serilir. Ardında lpg gazı yardımı ile membranlara ısı uygulayarak birbirlerine ve zemine yapışmaları sağlanır. Sıvı İzolasyon malzemeleri bu şekilde bulunmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.