• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

11 Mayıs 2019 17:10

Solar panelli sırt çantası Birksun

Solar panelli sırt çantası Birksun

Solar panelli sırt çantası ;Uzun zamandır heyecanla beklediğim BirkSun sonunda elime geçti. Neden beni heyecanlandırdığına gelince: BirkSun, ön yüzünde solar panel olan ve güneş enerjisi ile USB’den cihazları şarj edebilen bir sırt çantası. Seyahat-sever bir mobil fotoğrafçı için ne kadar güzel bir haber değil mi? Evet, kendimden bahsediyorum. Fakat Birksun sadece beni değil dışarıda zaman geçiren birçok kişiye hitap ediyor; spor yapanlar, festival kaçırmayanlar, gezginler ve daha bir çoğu!

BirkSun’ı arkadaşlarımla paylaştığım anda çok fazla ilgi geldiği için bir deneyim yazısından önce ”ön inceleme” hazırlamak istedim. Bu yazıda BirkSun’ın ilk görüşte üzerimde bıraktığı izlenimlerden ve teknik özelliklerden bahsedeceğim.

Solar panelli sırt çantası  BirkSun’ın 3 modeli bulunuyor. Elevate, Boost ve Connect. Benim sahip olduğum seyahate ve biraz daha ağır kullanıma uygun. Yine de Boost’un tasarımını çok seviyorum. Connect, çok kullanmayı tercih ettiğim bir çanta türü olmadığından kişisel görüşe bağlı.

 

BirkSun Elevate bana büyük turkuaz rengi bir kutu ile Fedex aracılığıyla geldi. Geniş bir pakette geldiğinden çantada hiç zarar yoktu. Hatta kutu bile çok iyi durumda geldi. Çantanın içinde bir mekanizma olduğundan gümrükte sorun yaşabileceğimi düşündüm ama korktuğuma değmedi. Mutluydum, gururluydum.

 

Solar panelli sırt çantası Fiziksel İzlenimler

Öncelikle, yazının en başında da bahsettiğim gibi çantanın ön yüzüne yerleştirilmiş bir solar panel var. Solar panelin üstünde etiket bulunuyor. Bu etiketi çıkarmadan önce daha önceden denediğim, dokunduğum solar paneller bir anda bana çantanın önündeki panelin çizilebileceği hissini uyandırdı. Fakat BirkSun’ın üstünde bulunan paneller dayanıklı ve kolay kolay çizilemeyecek bir materyalden yapılmış. Ayrıca panel çantanın bükülmesini engelliyor.

 

Solar panelli sırt çantası  2 fermuarlı bölümü ve 2 de yan cebi bulunuyor. Yan cepleri tatmin edici bir derinlikte. Büyük fermuarlı bölümünde bir laptop cebi bulunuyor. Laptop cebinin önünde bir padding yok ama açıkçası beni hiç rahatsız etmedi. Bunun bir nedeni de artık seyahatlerimde yanıma bilgisayar almama kararı oldu; ya da ince bir kılıf kullanabileceğimi hissediyorum çok ihtiyaç duyarsam. Bunun dışında büyük gözde hydration bladder/pack takmak için iki tane kanca bulunuyor.

 

Ön fermuarlı bölümde ise kullananı çok mutlu edecek, organizasyonu kolaylaştıran birçok cep var. Beni en tatmin edeni bir tablet bölümü olmasıydı. Tablet cebinin dışında 4 tane cüzdan boyutlarında cep bulunuyor. Ayrıca panelin güç bankası kutucuğu da burada bulunuyor.

 

Çanta inanılmaz hafif! İşte bu özelliği sık ve outdoor sporlarında kullanımı çok uygun kılıyor. Arkada sırtınızı destekleyen 2 yanda padding bulunuyor.

 

Solar panelli sırt çantası Teknik Özellikler

Not: Teknik özellikleri BirkSun’ın listelediği şekilde paylaşıyorum sizinle. Bir süre deneyimledikten sonra, deneyimlerimi ayrıca paylaşacağım.

  • 2 dakikalık güneş ışığında %1’lik akıllı telefon şarjı
  • Output: 4.4 watt
  • Ağırlık: 950 gr.
  • Boyut: 45 cm x 32 cm x 10 cm
  • Bağlantı: USB; tek çıkış
  • Uyumluluk: USB cihazlar; en popüler ürünler aksiyon kameraları ve akıllı telefonlar

Önümüzdeki haftalarda seyahate çıkana kadar beni heyecanlandıran Solar panelli sırt çantası BirkSun Elevate deneyimlerimi paylaşıyor olacağım. BirkSun’ın diğer ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.