• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

4 Mart 2019 17:08

Tago Mimarlık ve Tarihçesi

Tago Mimarlık ve Tarihçesi

Japon Tatsuya Yamamoto ve ülkemizin önde gelen mimarlarından Gökhan Aktan Altuğ ortaklığında, 1995 yılında hizmete geçmiştir. Tago Mimarlık firması önemli projelere imza atmış bir kuruluştur. Ancak Tatsuya Yamamoto 2010 yılında vefat etmiştir. Yenilikçi ve modern çok sayıda yapıya imzasını atan firma, gerçekleştirmiş olduğu bazı projelerde ise ödül almayı başarmıştır. Dumankaya Ikon, Axis AVM, Bomonti Time Residence, Maltepe – Dragos Sanayi Alanları, Nef 04 Apartments ve Dumankaya Vizyon ödül alan projelerdir. Firma genel olarak büyük çaplı alanların kurulmasına ve tasarlanmasında hizmet verir.

 

Kurulmuş olduğu yıldan günümüze kadar onlarca farklı projeye imza atmış ve son derece başarılı olmuş Tago Mimarlık, gün geçtikçe bunlara yenilerini eklemeye de devam etmektedir. Firmanın kurucularından Gökhan Altuğ, New York ve Tokyo modelinin Türkiye’ye geldiğini belirtiyor. Aynı zamanda çevreci bir çalışma sergilemesi de firmanın bir adım önde bulunmasına yardımcı oluyor.

 

Genel olarak gerçekleştirilen projelerde sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımını önemseyen Tago Mimarlık, bina tasarımlarını da güneş ışığından maksimum derecede yararlanacak şekilde oluşturuyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.