• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

30 Mart 2019 16:16

Tapu Dolandırıcılığı Tarihe Karışıyor!

Tapu Dolandırıcılığı Tarihe Karışıyor!

Hayata geçirilen ‘TapuTakas’ uygulaması gayrimenkul alan ve satan kişilerin varlıklarının aynı anda, hızlı ve güvenilir bir şekilde el değiştirmesini sağlayacak. Bu sayede Tapu Dolandırıcılığı Tarihe Karışıyor! 

 

Tapu Dolandırıcılığı Tarihe Karışıyor!

 

Kurulan bu  teknolojik altyapıda, ister bireysel olsun ister kurumsal olsun, tüm gayrimenkul alıcı ve satıcıları belli bir ücret ödeyerek bu uygulamadan faydalanabilecek. Alıcı ve satıcıdan işlem başına toplam 70’er TL ücret alınacak.

 

Gayrimenkul alış satışlarında mülkiyet hakkı ve satış bedelinin el değiştirmesi sürecinde meydana gelen sorunların çözümü için nakdin güvenilir. Ve tarafsız bir kurum olan Takasbank aracılığıyla transfer edilmesi için geliştirilen uygulama ile mutabakat sağlandı.

 

Kullanıcıların gayrimenkul alım satım işlemleri

 

Güçlü teknik altyapıya sahip olan bu uygulamanın aynı zamanda kullanıcı deneyimi de bir o kadar yüksek. Kullanıcılar gayrimenkul alım satım işlemlerini sadece dakikalar içerisinde yüksek güvenlik altında elektronik olarak yerine getirebilecek. Bununla birlikte hem alıcı hem de satıcının banka ile tapu dairesi arasındaki evrak işlerinin koşturmasına bir son vererek kullanıcılara derinden bir nefes aldıracak. Uygulama kullanıcılara zamandan tasarruf sağlarken aynı anda alım satım işlemlerinde tahsilat gecikmesi ve dolandırıcılık gibi riskler ile taraflar arasındaki güven problemi ortadan kalkmış olacak.

 

Avantajlar 

 

Emlak ve gayrimenkul hizmetlerinden tapu işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda bu uygulama son derece işlemlerinizi çok iyi bir şekilde halletmenizi sağlayacaktır. Bütün internet ortamlarında işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Kurulan bu sistemle birlikte tüm gayrimenkul alıcı ve satıcıları, bireysel ve kurumsal farketmeden, en uygun fiyatlarla bu uygulamadan faydalanabilecekler. 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.