• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

19 Ocak 2019 10:56

Tapu İşlemi

Tapu İşlemi

Eğer yeni bir ev alacaksınız işte en sıkıcı ve uğraştırıcı bölüme geldiniz. Bu bölümde ev alırken en büyük sıkıntı olan tapu işlemleri karşılaşacak ve nerede ise illallah diyeceksiniz. Her ne kadar tapu işlemi geçmiş yıllara oranla daha da kolay bir hale geldi ise yine de saatlerce beklemeniz hatta günlerce satın alamamanız çok kolay.

 

Sizler de tapu işlemi sırasında öncelikle tüm belgelerinizi tamamlıyorsunuz. Daha sonra bağlı olmuş olduğu tapu müdürlüğüne gidiyor ve sabah 11′ e kadar sıra fişi alıyorsunuz. Sıra size geliyor ve evraklarınızı içeriye veriyorsunuz. Daha sonrasında ise muhtemelen evraklarda bir sorun yok ise öğleden sonraya saat veriliyor ve o saatte satın alan ile satan aynı anda tapu dairesinde hazırda bekliyor. İsimleri seslenilince odaya giriliyor ve tapu alım satım işlemi başlamış oluyor.

Olası bir evrak eksikliğinde ise tapu işlemleri askıya alınıyor ve evrakların tamamlanması istenmektedir. Evraklarınızı tam olarak aldığınızda o gün ancak 11’e kadar randevu alabiliyor ve muhtemelen aynı gün tapunuzu alacaksınız. Çoğu zaman kişiler işlerini daha kolay bir hale getirmek için muamelecileri tutmakta ve iş akışları hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Ortalama 200 lira fiyat ile çalışan bu elemanlar işlerinizi kesin ve hızlı bir biçimde yapacak ve size Sadece tapu işlemlerinde imza saati orada olmak kalacaktır ve sizde dertsiz bir şekilde evinizi almış ya da satmış olacaksınız.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.