• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

7 Şubat 2019 17:16

Tapu İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Tapu İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Tapu İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

 

Belediye kuruluşunda yapılması gereken en önemli adım ise, yazılı olarak talep edeceğiniz satış beyan değerini bildirmek olacaktır. Bu konunun önemi gerçek beyan değeri verilmez ise ileri ki zamanlarda faizi ile sizden tahsil edileceğini bilmeniz gerekmektedir. Peki Tapu İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

 

Tapu Sicil Müdürlüğünde İstenilen Belgeler

 

Belediye kuruluşlarında emlak vergisi için herhangi bir sıkıntı olmasa da bazı belediyeler çöp vergisini su faturalarına yansıtmaktadır, bu amaçla konutun su ilişiğini keserken takip edebilirsiniz. Eğer kat mülkiyeti bir daire satın alacaksanız DASK sigortasının olup olmadığına dikkat edilmelidir.

 

Belediye kuruluşunda tamamlanan işlemlerin ardından alıcı ve satıcı birlikte Tapu Sicil Müdürlüğüne gitmektedir. İlgili memur tarafından verilen dekont alınarak kurum anlaşmalı banka hesabına harç yatırılır. Harç yatırma işlemini takiben Tapu işlemlerinin sonlanması için Tapu Müdürü tarafından alıcı ve satıcı çağrılır, evraklar kontrol edildikten sonra alım satım işlemlerinde son bir teyit alınır. Mutabakat sonucu tapu müdür tarafından yeni tapu belgesi alıcıya teslim edilir.

 

Tapu işlemleri için alıcı iki adet fotoğraf yanında bulundururken, satıcı bir adet fotoğraf bulundurmalıdır. Nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopileri ve vatandaşlık numarası istenilen diğer belgeler arasındadır.

 

Tapu İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır başlıklı yazımızın ülke genelindeki önemli bir soru başlığı olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple ki bu konu hakkında bilgi ve görüşlerinizi merak etmekteyiz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.